Kopřivnice - rozhledna na Bílé hoře

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Rozhledna Bílá hora
Rozhledna Bílá hora
lupa

Jedeme autem z Prahy do Kopřivnice na dva dny. Toto město, které je také nazýváno Lašská brána Beskyd je vzdáleno od Prahy asi 350 km.Během pobytu jsem navštívil místní rozhlednu na Bílé hoře 557 m. n. m.

Za čím jedeme?

Bílá hora
Bílá hora
lupa

Jdu se podívat na rozhlednu, která stojí na kopci Bílá hora. Město Kopřivnice je průmyslové město proslavené výrobou automobilů Tatra. Město leží v údolí mezi kopci Bílá Hora a Červený Kámen. Dnešní Kopřivnice je upravené město, kde se v současné době pracuje na tom aby bylo ještě krásnější. Odkaz o historii města http://www.koprivnice.cz/index.php?id=strucne-z-historie-koprivnice. Můj výlet začínám v turistickém infocentru a po zakoupení turistických vizitek a po získání mapky města, vyrážím na rozhlednu na Bílé hoře. Jdu ulicí Záhumenní do kopce, minu Muzeum Fojství, kde je expozice věnovaná Ignáci Šustalovi, který v roce 1850 založil dílnu na výrobu kočárů a stal se tak zakladatelem dnešního závodu Tatra. Za muzeem přejdu silnici a pokračuji do kopce po modré turistické značce. Po cestě minu Váňův kámen, vápencový skalní útvar. Po cestě, která zpočátku vede po louce je krásný výhled na Kopřivnici a na hřebeny Beskyd, později cesta vede lesem. Trasu modré tur. značky kopíruje Lašská naučná stezka a na několika zastavení se dozvíte zajímavosti o místní flóře i fauně. Těsně pod vrcholem Bílé hory modrá značka zahýbá doprava do nedalekého Štamberku, ale já jdu rovně do kopce a za chvilku stojím pod rozhednou. Jedná se o rozhlednu, která byla otevřena teprve v roce 2000. Rozhledna je ocelové konstrukce a stojí na betonových základech. Je vysoká 43 metrů a vyhlídková plošina je ve výšce 26 metrů. po vyšlapání 161 schodů se Vám naskytne překrásný výhled do všech světových stran. Z vyhlídky rozhledny můžete za pěkného počasí vidět Ostravu vrcholy Jeseníků a Beskyd. Já jsem měl štěstí, viděl jsem i Ostravu a krásně Beskydy. Po pokochání výhledy jsem se stejnou cestou vrátil do Kopřivnice. Výlet mi trval necelé 3 hod. svižné chůze.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Po dobu pobytu v Kopřivnici jsme byli ubytováni v hotelu Olympia, moderní hotel dobré úrovně.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se mi samotné město a překrásné výhledy z rozhledny.

Ostatní informace

Rozhledna je otevřena od 1. května do 31. října

úterý - neděle 9 - 18 hod vstupné 25,- Kč dospělí.Další informace

Hodnocení:
3756. místo
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na hory
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kopřivnice
(vzdálenost od místa: 0.57 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kopřivnice - rozhledna na Bílé hoře

17.09.2012 16:09
Při pěkném počasí uvidíte i velmi vzdálené Jeseníky a Praděd ! :) Úžasný zážitek, vřele doporučuju !

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace