Konůvky

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Rozcestník u Andělíčka
Rozcestník u Andělíčka
lupa

Vyrážíme z vlakové zastávky Marefy u Bučovic, na kterou se budeme i vracet. Začínáme na zelené turistické značce, po které dojdeme do Mouřínova (druhá varianta začíná právě v Mouřínově a jedná se o okružní trasu).

Cesta Ždánickým lesem
Cesta Ždánickým lesem
lupa

Z Mouřínova se vydáme po žluté značce k hájence na Vrčavě, od které sestoupíme do údolí Křižanovického potoka. Údolím pokračujeme až k areálu bývalé vsi Konůvky, která je popsána na několika informačních tabulích.

Odsud pokračujeme dále po žluté turistické značce na rozcestí U andělíčka, kde změníme značku na modrou. Po té ujdeme pouhý kilometr na rozcestí U zlatého jelena, kde opět změníme značku - tentokráte za zelenou.

Ta nás údolím zvaným Ružodol dovede Kolem dvou rybníků zpět do Mouřínova ke koupališti, kde začíná dříve zmíněná žlutá značka. Pak se vrátíme po stejné trase, kterou jsme šli již na začátku, do Bučovic (případně v Mouřínově sedneme do auta).

Za čím jedeme?

Jdeme hlavně za přírodou, ale také za historií. Bývalá ves Konůvky vznikla nejspíše ve 13. století a zanikla zřejmě za husitských válek, protože v roce 1480 je již uváděna jako pustá. Na konci 20. století zde byl proveden archeologický výzkum, který odhalil základy řady domů, ale třeba také pec. Tyto objekty byly zrekonstruovány a dnes jsou označeny informačními tabulemi, které poskytují přehled o vesnici a její historii.

Příroda Ždánického lesa je nádherná v kterémkoli ročním období. Navíc tento přírodní park poskytuje řadu možností pro výlety, protože ho protíná řada turistických, ale i cyklistických stezek.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na jídlo se není moc kde zastavit, proto doporučuji jídlo sebou - na místě je možné udělat třeba piknik (pokud tedy výlet nebudete podnikat v zimě).

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásně zmrzlé stromy, sníh a spousta dalších věcí.

Ostatní informace

Peníze na vstupy netřeba, jen peníze na jízdenku vlakem, případně na palivo do vlastního auta.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Konůvky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace