Koglerovou Naučnou stezkou

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,

Logo NS
Logo NS
lupa

rád bych Vás pozval na putování Koglerovou/čti Keglerovou/naučnou stezkou.Jako výchozí bod i základnu doporučuji Kyjov.Je přibližně uprostřed.Z Krásné Lípy sem jezdí autobus několikrát denně.

Za čím jedeme?

lupa

Koglerova Ns,byla vytvořena Rudolfem Koglerem,rodákem ze Zahrad u Krásné Lípy.Měl sice textilní školu ,ale velmi se zajímal o geologi.Nejprve si na zahradě svého domu,vytvořil geologickou mapu o velikosti 50 m2,která je vytvořena z hornin,které tvoří zobrazené kopce,hory a údolí.V roce 1941,otevřel naučnou stezku dlouhou 12 km,která vedla z Vápenky u Doubice přes Kyjov na Vlčí horu,kterou tvořilo 70 tabulí.Když R.Kogler v roce 1949 zemřel,stezka pomalu chátrala.Až v roce 2006 byla znovu otevřena a prodloužena.Dnes vede z Krásné Lípy přes Vápenku,Kyjov,Kyjovské údolí,Vlčí horu,Zahrady,Sněžnou,Krásný Buk zpět do Krásné Lípy.Měří 23 km a tvoří ji 39 tabulí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Pokud jste turisté,jako moje rodina,mohu Vám doporučit chatu KČT Petra v Kyjově,pokud jste náročnější,můžete využít chatu Fakulta nebo jiné "lepší"ubytování v Kyjově.A pokud jste opravdový fajnšmekři vřele Vám doporučuji penzion Vlčárna v Zahradách.Mají zde tématické pokoje.Co se týká jídla a pití tak v Kyjově je to Fakulta.Bezkonkurenční, co se týče jídla a pití v porovnání s cenou a velikostí porcí,Je restaurace Vlčárna v Zahradách.To je opravdu bomba a místní kuchař je opravdový mistr svého oboru a zážitek z jídla v této restauraci, sec dá přirovnat k opeře.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Naučná stezka je vedena nádhernou přírodou,panely jsou velmi poutavé a zatím nenapadené malůvkáři.Prostě paráda.

Ostatní informace

lupa

Za vstup na NS ,se bohužel neplatí a podle toho se zde lidé chovají.Ukrývači odpadků jsou prostě všude.Doporučujíi zvolit jako základnu a výchozí bod Kyjov.Poskytne Vám,tak jako nám rozdělit si trasu na 2 dny.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Zahrady u Rumburka
(vzdálenost od místa: 2.84 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Koglerovou Naučnou stezkou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace