Klánovický les

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

schema naší trasy Klánovický les
schema naší trasy Klánovický les
lupa

Výchozím místem naší trasy je vlaková zastávka Klánovice, kde lze případně i dobře zaparkovat naše auto. Ve vlaku platí jízdenky PID a možno vzít ssebou i jízdní kolo. Cestu je vhodné vykonat pěšky, ale i na kole.

Za čím jedeme?

studánka, ale bez vody
studánka, ale bez vody
lupa

Lesy jsou zde protkány velkým počtem lesních cest a pěšinek a dávají tak možnost se zde procházet nekonečně dlouho. Chceme-li se však něco dovědět o těchto místech, doporučuji využít okružní Naučnou stezku. Ta začíná právě u nádraží. Nemá vlastní značení (kromě jedné odbočky) a vede postupně po několika turisticky značených cestách. Po její trase ujdeme asi 12,5 km v rovinatém terénu, většinou po pěkných lesních cestách. Počítejte na to asi 4 hodiny chůze. NS má 17 zastávek, které jsou většinou vybaveny lavičkami a dozvíme se zde zejména hodně z historie , neboť v místech dnešních lesů bylo ještě ve 14. a 15.století několik vesnic a rybníků. Na cestu se vydáme od nádraží po červené TZ a to podél žel.trati ve směru na Kolín.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V první části cesty je lesní Restaurace s omezeným provozem a další restaurace jsou v Klánovicích i u nádraží. Doporučuji mít i vlastní zdroj jídla a pití.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

historická roubená studna v býv.obci Žák
historická roubená studna v býv.obci Žák
lupa

Vyzdvihnout je nutno to, že za celou cestu jsme se nesetkali se žádným nepořádkem a odhozenými odpadky ani na zastávkách s posezením, ani v okolí cest. Ani informační tabule nejsou poničeny, jak bývá v okolí Prahy zvykem. Také klid a úpravnost domů a zahrad v Klánovicích je příkladná. Informační tabule obsahují sice pouze text, ten je však velmi zajímavý.

Ostatní informace

jedno z posezení na trase
jedno z posezení na trase
lupa

Cestou sledujte pečlivě turistické značení, zejména po zelené, abyste nesešli z cesty (ku př. za sportovním areálem při cestě po okraji Klánovic nutno zahnout vpravo po okraji lesa po zarostlé pěšince, třebaže zde směrová šipka chybí. Doporučuji mít po ruce alespoň schematický plánek trasy, který je ve fotogalerii tohoto výletu.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Klánovice
(vzdálenost od místa: 0.94 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Klánovický les

parkovani u nadrazi
16.06.2009 19:29
Na to si dejte pozor, ja tam dostal 200 pokutu behem pul hodinky ...
Změna vedení trasy NS Klánovickým lesem
17.02.2012 18:33

Všechny turisty kteří k nám zamíří upozorňuji, že jsme pozměnili vedení trasy od zastávky č.6. k novému sportovišti ( od rozc. Cyrilov po žluté) dále k nově přesunuté zastávce č. 7. a po asfltce k Zš odkud pokračujete dále znovu po zelené.

13.03.2015 23:15
Vhodné spíše pro pozdní jaro či brzký podzim. Jinak není moc co k vidění.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace