Káva je kultura

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
vylet za gastronomiíVýlet za kávou a dobrotami
lupa

Když naše paradesantní kávová jednotka zaparkovala na jihlavském náměstí s úmyslem přepadnout nějakou místní kavárnu, pomocí internetu padla volba na Cafe Etage.
Příčinou tohoto rozhodnutí byl fakt, že nás zaujala nabídka kulturních programů na jejich stránkách. Volba kavárny byla správná nejen proto, že jsme seděli na lavičce hned vedle, ale také nás oslovila krása domu a navíc splňovala mou posedlost „syndromem kavárny v patře“. I když se později ukázalo, že součástí kavárny je i předzahrádka, nic to neubíralo na faktu, že nás čekal příjemný interiér plný dobového kavárenského nábytku, obrazů a obrázků — zkrátka tak nějak krásně kavárensky útulno. Po obdržení kávového setu Piazza d‘Oro s perfektně připravenou kávou jsme se začetli do ruku hladícího nápojového lístku, který obsahoval nejen kompletní řadu správně pojmenovaných kávových nápojů s vysvětlivkami pro nezasvěcené, ale i skvělou nabídku čajů a nápojů z nich. Pochutnali jsme si moc na čaji Masala — černý čaj s kořením, mlékem a cukrem — doporučujeme!

lupa

Další kladné body si u nás Cafe Etage získalo, když jsme objevili v plném stojanu na časopisy i náš Gastro Magazín. Protože jsme byli „na přepadovku“, neměli jsme možnost mluvit s majitelem a vyseknout mu poklonu. Pro zbytek informací pro reportáž jsme tedy čerpali z hezkých www stránek.

lupa

Fakt, že nejde jen o „pouhopouhou“ kavárnu, ale o prostor, kde to kavárensky žije, potvrzuje bohatý
archiv již proběhlých kulturních akcí. Od literárních večerů, výstav obrazů a fotografií, koncertů vážné i nevážné hudby. Tady se o svého zákazníka dobře starají a umějí ho přivést až do prvního poschodí.
I my jsme odcházeli spokojeni a už nás nerozházel ani Pohled na jihlavský obchoďák hyzdící historické
náměstí.

Ivan Foral

www.etage.czDalší informace

neumístěno
Druh:
za gastronomií
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Káva je kultura

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace