Kašperk - Sedlo - Sušice

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

cestou na Kašperk
cestou na Kašperk
lupa

Jedeme na Šumavu, a protože toho tento kraj skýtá k vidění opravdu mnoho, rozhodli jsme se navštívit hned několik míst naráz, ale zároveň je vtěsnat do únostného cca 17km dlouhého pochodu. Vyráželi jsme brzy ráno autobusem z Plzně a s jedním přestupem v Sušici jsme dorazili na "start" v Kašperských horách.

Za čím jedeme?

Kašperk z Pustého hrádku
Kašperk z Pustého hrádku
lupa

Naším prvním cílem je hrad Kašperk. Vede k němu zelená turistická značka a už po pár stech metrech se nám objevuje před očima jako výrazná dominanta, takže se nemusíme bát, že bychom zabloudili. Hrad ale leží na poměrně strmém kopci, takže už první výstup dnešního dne nám dává docela zabrat. Po příjemné prohlídce, s mnoha nádhernými výhledy z hradní věže, vrážíme po žluté značce dál k Pustému hrádku, což bývalo předsunuté opevnění Kašperka a je odtud na hrad a celé okolí další opravdu krásný výhled. Odtud stále ještě po žluté pomalu klesáme do údolí, kde se napojujeme na červenou značku, která nás má dovést až na majestátní vrch Sedlo ležící přímo naproti Kašperku. Zde je od konce roku 2009 otevřena nová dřevěná rozhledna a my se nemůžeme dočkat až vystoupáme po jejích 138 schodech. Ještě před tím nás ale čeká opravdu náročný výstup na vrch samotný. Když se nahoru konečně vyškrábeme, zjišťujeme že je zde rozhled do krajiny výborný i bez rohledny. S výstupem na ni však moc neotálíme a hned jak zdoláme poslední schod a rozhlédneme se do karjiny, je jasné, že to stálo za to. Ze sedla míříme stále po červené až do Sušice, před kterou nás ještě čeká Žižklův vrch s obrovským kamenným kalichem na vrcholu a s výhledem na celé město. V sušici zakotvíme v první hospůdce, osvěžíme se a pak už nás čeká jen krátká cesta na vlak, kterým se vydáváme zpět do Plzně opět s jedním přestupem, tentokrát v Klatovech.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Během jednodenního výletu netřeba počítati s ubytováním. Zásoby jsme měli vlastní. Občesrstvit se však dá na Kašperku a v Sušici.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

cestou na Sedlo
cestou na Sedlo
lupa

Nejkrásnější byly romantické výhledy do krajiny ať už z Kašperka, či z Pustého Hrádku a Sedla odkud panorama dotvářela silueta zmíněného hradu. Jediné minus, byla asi cesta ze Sedla do Sušice, protože jsme šli s vědomím, že to nejhezčí máme za sebou, nicméně stále jsme šli krásnou šumavskou krajinou.

Ostatní informace

Základní vstupné na hrad je 60,- na jeden okruh. Okruhy jsou dva, každý na jedné věži.

Rozhledna je zcela volně přístupnáDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Kašperk - Sedlo - Sušice

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace