Karlovy Vary jako na dlani – rozhledna Diana

Tipy na výlet, Slavkovský les, Doupovské hory
Kam a jak jedeme?

výhled z rozhledny
výhled z rozhledny
lupa

Rozhlednu Dianu nalezneme v lesích nad Karlovými Vary. Tyčí se do výšky 35 metrů, její ochoz se nachází ve výšce 30 metrů a můžeme z něj pozorovat nejen Karlovy Vary, ale i Krušné hory, Doupovské hory a Slavkovský les.

Za čím jedeme?

výhled z rozhledny
výhled z rozhledny
lupa

Rozhledna se nachází v krásném přírodním prostředí. Vstup je zcela volný a můžete se sem dostat dvěmi způsoby. Buď vyjít pěšky z centra města, anebo sem můžete vyjet lanovkou. Z vlastní zkušenosti vám doporučuji možnost číslo dvě. Vyjet nahoru lanovkou a udělat si procházku po okolí např. Goethovu vyhlídku nebo Kamzíka.

Tuto výšinu a krásný výhled objevil V. Drumm a se svým otcem v roce 1804 proklestili les a na výšině zřídili vyhlídku, kterou pojmenovali Freunschaftshöhe – Výšina přátelství.

V roce 1909 byla schválena stavbu lanové dráhy a rozhledny. Rozhledna byla otevřena v roce 1914 a ihned se stala vyhledávaným cílem lázeňských turistů.

Chata u Diany
Chata u Diany
lupa

Rozhledna má tvar mohutné čtyřboké věže. Několikrát změnila i své jméno za první republiky nesla jméno Hanse Kudlicha, po roce 1945 se začalo užívat pojmenování Benešova rozhledna. Nakonec se, ale rozhledně začalo říkat Diana.

Kde naleznete lanovku:

výhled z rozhledny
výhled z rozhledny
lupa

Začátek lanovky je za hotelem Pup. Při jízdě lanovkou máte dvě možnosti. Vystoupit na zastávce Jelení skok nebo ve stanici Diana. Jakmile vystoupíte z lanovky, ihned se ocitnete před rozhlednou. Více informací o lanovce naleznete zde.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Kousek od rozhledny se nachází rychlé občerstvení, ale i lesní restaurace a kavárna Diana. Zde je možné zakoupit jídlo i pití.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

rozhledna Diana
rozhledna Diana
lupa

Až se pokocháte výhledem na Karlovy Vary, můžete se zajít podívat do mini zoo koutku, kde jsou k vidění malé kozičky a poníci. Poté vám doporučuji sejít od rozhledny a jít se podívat přes Goethovu vyhlídku na sochu Kamzíka a pak sejít do centra města.

Ostatní informace

Otevírací doba rozhledny: celoročně od 09:00 do 20:00

Vstupné na rozhlednu se žádné nevybírá.

lupa

Lanová dráha jezdí po celý rok kromě ledna v 15 min. intervalech. mezi 9 a 18 hodinou (poslední jízda v 19:00). V měsíci duben, květen a říjen je provoz ukončen v 18:00 a v únoru, březnu, listopadu a prosinci v 17:00.

Jízda lanovou drahou vyjde na:

kategorie jelení skok Diana zpáteční

dospělí 22 40 70

děti 6 – 15 let 12 20 35

rodinná(rodiče+2děti) 50 100 150

Na výlet vlakem

Karlovy VaryDalší informace

Hodnocení:
1953. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody
Bylo zde:
10 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Karlovy Vary jako na dlani – rozhledna Diana

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace