Kaňon řeky Labe

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

údolí Labe
údolí Labe
lupa

Hezké počasí mě zlákalo na jednu z nejzajímavějších červeně značených cest v Českosaském Švýcarsku - z Hřenska přes Belveder a Růžový hřeben do Děčína. A tak jsem se brzy ráno rozjel autobusem do Hřenska.

Za čím jedeme?

Duchá Kamenice
Duchá Kamenice
lupa

Od zastávky autobusu jsem se asi 1,5 km po silnici vracel než červeně značená cesta odbočuje do romantického a tichého údolí Suché Kamenice. Říčka zde vyhloubila nádherné údolí se skalními stěnami a balvanitým dnem s malými vodopády. V letních měsících říčka často vysychá. Hned na začátku údolí jsou tři obří skalní hrnce a nedaleko nich nehezká připomínka na válku - železobetonový bunkr. Pak již nádherným údolím pomalu stoupáme až k Arnoltickýn stěnám , kde cesta začíná prudce stoupat do osady Labská Stráň.Úzkou silničkou jsem došel k hotelu Belveder se skalní vyhlídkou.

Belveder
Belveder
lupa

Na 180 m vysoké pískovcové skále, tyčící se nad kaňonem řeky Labe, byla už na začátku 18. století zbudována terasa. Terasa sloužila k hudebním produkcím, ale především k mimořádně krásným výhledům do labského údolí. V blízkosti stál původně šlechtický letohrádek, ze kterého se postupně stala restaurace, dnes hotel. Po pokochání nádhernými výhledy do obrovského údolí obklopeného vysokými skalami, jímž protéká řeka Labe. Po občerstvení ve venkovním bufetu jsem pokračoval dál po červené TZ starou „kočárovou" cestou vedoucí do Bynovce. Tato cesta zvaná také Císařská silnice, byla vybudována v 19. stol. Původně byla osazená kamennými kvádry, ale dnes jich už moc nezbylo. Z cesty je možné odbočit neznačenou pěšinou na Kapucínovu skálu s vyhlídkou. Cesta lesem pokračuje přes rozcestí turistických cest pod Kamenským vrchem na Růžový hřeben, na skalní stěnu na jejímž vrcholu je Růžová vyhlídka s velkolepým výhled na údolí a zákrut Labe sahající až k Děčínu. Jde o jednu z vůbec nejkrásnějších scenérií Labských pískovců.

Belveder
Belveder
lupa

O kousek dál je další skalní vyhlídka - Spálenisko. Od této vyhlídky schází cesta na další křižovatku turistických cest Nad Loubím. Stále po červené TZ jsem pokračoval na další vyhlídku Labská stráž. Vyhlídka s pavilónkem, jenž nabízí také krásný pohled na hluboké údolí Labe. Vedle je Sněžnická vyhlídka. To jsem se přiblížil již k Děčínu a došel jsem na Stoliční horu. S vyhlídkovou terasou nazvanou Císařský výhled.Můžeme se zde pokochat nádherným pohledem na město Děčín. Prudkým sestupem sejdeme do nejníže položeného města naší republiky - Děčína./135 m. n. m./

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Možnosti občerstvení: hotel Belvedér, hostinec v Labské Stráni, restaurace a penzióny v Hřensku a Děčíně

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherné údolí Suché Kamenice , překrásné pohledy do kaňonu Labe

Ostatní informace

Belveder: leden - únor so - ne 11:00 - 16:00, březen - prosinec stř - ne od 11:00 - 21:00.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Dolní Žleb
(vzdálenost od místa: 0.59 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kaňon řeky Labe

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace