K rybníku Záplavy u Kladna

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Jedeme na kole z Vinařic na Záplavy(Turyňský rybník) ve vdálenosti asi 5 km od Kladna.

Dojet tam můžeme autem, busem, vlakem(zastávka Kamenné Žehrovice), nebo pěšky z Kladna.

Za čím jedeme?

Záplavy
Záplavy
lupa

Jedeme na odpolední výlet na kole na Záplavy. V mapách jsou Záplavy uváděny pod názvem Turyňský rybník. Jedná se o největší vodní plochu v kladenském okrese. Tento rybník vznikl důsledkem hlubinné těžby černého uhlí, pozemky okolo rybníka se začaly propadat a toto území zaplavila voda a vytvořil se rybník o rozloze 80 ha s max. hloubkou 3 m. Jedná se o oblíbené výletní místo kladeňáků a je rájem sportovních rybářů. Okolo rybníka vede cesta, výchozí místo z obce Srby, a nebo z hráze obce Kamenné Žehrovice. Je zde naučná stezka viz web http://www.stezky.info/naucnestezky/ns-mrakavy.htm. V roce 1985 byly Záplavy vyhlášeny přírodní rezervací pro hojný výskyt vodního ptactva.

Cyklostezka 017 v Kladně Rozdělově
Cyklostezka 017 v Kladně Rozdělově
lupa

My jsme jeli na kole z Vinařic a asi po 3 km jsme se napojili na kladenský cyklookruh 017.(Tato cyklostezka má velice dobrou úroveň a vede kolem celého Kladna s minimálním převýšením). Dojeli jsme k zastávce ČD KAMENNé ŽEHROVice a odbočili k vesnici Srby Tuchlovice, celou jí projeli a na konci vsi jsme u restaurace Racek najeli na břeh rybníka, ten jsme objeli až na hráz a to už jsme byli v obci KAMENNé ŽEHROVice. Přejeli jsme hlavní silnici a podél fotbalového hřiště pokračovali lesem do obce Doksy. Zde byl jediný větší kopec našeho výletu. Z Doks jsme jeli směrem na Kladno po místní silnici a po chvilce vjeli do lesa a po 5 minutách se napojili na cyklookruh 017, který nás zavedl do Kladna do lesoparku Lapák. Dojeli jsme až do sportovního areálu Sletiště, kde jsou sportoviště všehu druhu, in line dráha a super dětské hřiště a samozřejmě občerstvení. Zpět do Vinařic jsme se dostali přes kladenskou čtvrť Rozdělov a potom lesem. Ujeli jsme cca 30 km.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najedli jsme v občerstvení na Sletišti u dětského hřiště, výběr dobrý, točené pivo, limo, párky apod.

Jenom obsluha nepatřila k těm nejmilejším. Další občerstvení je stánek na hrázi Záplav a 2 restaurace a hotel v obci Srby.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásné počasí a překrásná příroda, rozkvetlé kvítí. Kvalitní cyklostezka.

Ostatní informace

Cesta u hřbitova v Srbech
Cesta u hřbitova v Srbech
lupa

Vstupy jsme neplatili, příroda je zcela zdarma. Na Záplavách je koupání zakázáno, kvalita vody není vhodná ke koupání. Na hrázi od Kamenných Žehrovic je půjčovna lodiček. Na Sletišti je i pítko, příjemné osvěžení a voda zdarma.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody, na kole
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kamenné Žehrovice
(vzdálenost od místa: 1.3 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu K rybníku Záplavy u Kladna

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace