Jelení příkop a Velká Jižní věž

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

začátek s cestičkou z kamenů a upozorněním na vhodnost pevné obuvi
začátek s cestičkou z kamenů a upozorněním na vhodnost pevné obuvi
lupa

Pokud jsme mimopražští, necháme auto na některém z odstavných parkovišť a metrem A dojedem na stanici Malostranská. Pražáci si vystačí jen s tím metrem či jinou MHD. Po opouštění metra pokračujeme směr Staré Zámecké Schody, ale mineme je a tím také za sebou necháme hlavní proud turistů a už sami v klidu pokračujeme podél kolejí, ale jen malou chvilku, protože se nám vzápětí objeví cestička z kamenů s cedulí (viz foto) Jelení příkop a s doporučením mít pevnou obuv. Pokračujeme visutými lávkami kterými si nedejdeme oplocení a náhle jsme za branou a můžeme projít celý Jelení příkop. Pak projdeme tunelem, a než dojdeme k medvědářovu domku, odbočíme vpravo na Masarykovu vyhlídku. Vrátíme se zpět a pokračujeme kolem kurtu a opět po lávce vystoupáme vzhůru, kde končí trasa a jsme na Hradě.

Za čím jedeme?

Cílem cesty je projít turisty převážně opomíjený Jelení příkop, prohlédnout si hrad z Masarykovy vyhlídky a posléze zdolat 287 schodů na Velkou Jižní Věž.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Cestou z Jeleního příkopu je řada kaváren, kde kupodivu není nijak zvlášť předraženo a v jedné z nich jsme si zašli na malé občerstvení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbila se nám osamocenost Jeleního příkopu a také cesty po visutých lávkách.

Ostatní informace

Vstup do Jeleního příkopu je volný a na věž se platí 100kč. Jelení příkop má omezenou otvírací dobu, vše je podrobně na fotu....Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 0.82 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jelení příkop a Velká Jižní věž

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace