Jedinečné a originální muzeum másla v Máslovicích

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

lupa

Malé muzeum másla, které je jediné tohoto druhu ve střední Evropě, nalezneme kde jinde než v Máslovicích. Tuto malou obec nalezneme 23 km od Prahy a 9 km od Kralup nad Vltavou. A i přesto, že je tak malinká a na první pohled obyčejná skrývá v sobě velmi zajímavé muzeum másla.

Za čím jedeme?

Ovšem máslo v Máslovicích bohužel vynalezeno nebylo, ale kde jinde by jste hledali takovéto muzeum než právě v obci, která nese takovýto krásný název.

A co vlastně všechno v muzeu másla uvidíte?

lupa

Expozice je umístěna ve dvou místnostech. V té první se seznámíte s historií obce a jsou zde umístěny krátkodobé výstavy. Byli jsme zde minulý víkend a zrovna probíhala výstava o kávě. Kromě zajímavých artiklů, které souvisejí s kávou, se dozvíte i něco o její výrobě a zpracování. Dokonce vám bude prozrazeno tajemství nejdražší kávy na světě, ale o tom více až v samotném muzeu wink.

máslový betlém
máslový betlém
lupa

Ve druhé místnosti vám bude představena samotná výroba másla od získávání mléka až k hotovému produktu másla. Je zde vystaveno několik druhů máselnic, odstředivek, forem na máslo a další spousty věcí související s výrobou a servírováním másla. V této expozici si také povšimněte výstavy obalů másla z celého světa, které jsou zde vystaveny.

Celým muzeem vás provede příjemná průvodkyně, která vás seznámí s historií města, kávy a másla. Její výklad je velmi zajímavý a poutavý. Po výkladu v první a druhé místnosti dostanete čas na to si projít jednotlivé exponáty sami a vše si důkladně prohlédnout. V druhé místnosti si také můžete většinu exponátů vyzkoušet na vlastní kůži a zjistit tak jaké by to bylo tlouci máslo...Smile

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Jídlo jsme měli s sebou zabalené v baťůžku...

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Muzeum je velmi originální, je tu zajímavou formou skloubena prohlídka s průvodcem a samostatně. Škoda, že takovýchto zajímavých muzeí není u nás více.

Ostatní informace

Muzeum je přístupné celoročně, kromě února o sobotách a nedělích. Vždy od 10 - 12 a 13-16.

Vstupné činí pro dospělého 30 Kč, pro studenty, důchodce a děti od 5 let pak 20 Kč, rodinné vstupné je za 80 KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Libčice nad Vltavou
(vzdálenost od místa: 1.5 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jedinečné a originální muzeum másla v Máslovicích

09.02.2012 23:38
Malé ale příjemné muzeum s mnoha informacemi. V období vánoc je k vidění i betlém z másla!

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace