Jazz Dock

Tipy na výlet, Praha
vylet za gastronomiíVýlet za kávou a dobrotami

Jazz&Blues•Bar&Café

Jazz Dock
Jazz Dock
lupa

Jedním z nejpozoruhodnějších podniků, které jsem měl možnost v rám-ci sbírání redakčního materiálu navštívit, byl pražský Bar&Café - Jazz Dock. Jak už ze samotného názvu vyplývá, je tento zajímavý klub svým hudebním zaměřením orientován na jazz a jemu příbuzné styly. A jak vyplývá z druhé části názvu, je umístěn u vody, konkrétně u Vltavy, a to v plavební komoře mezi Dětským ostrovem a Jiráskovým mostem.

„Válí“ tu na pódiu i za barem
„Válí“ tu na pódiu i za barem
lupa

Sice jsem tu nebyl poprvé, ale tehdy jsem v úžasné atmosféře právě probíhajícího koncertu neměl ani pomyšlení na práci. Proto jsem si domluvil krátké posezení s manažerkou klubu, Ing. Karlou Fišerovou, aby mě seznámila s tímto zajímavým konceptem podrobněji. Příchod k Jazz Docku byl více než symbolický, právě totiž k doku přirazil parník, z jehož paluby se linul jazz.

Umět dobře nabídnout své zboží je základ obchodního úspěchu
Umět dobře nabídnout své zboží je základ obchodního úspěchu
lupa

Jazz Dock na místě bývalého zchátralého rybářského domku, jehož posledními nájemníky byli spoluobčané bez domova, vymyslel a po čtrnáctileté úřední anabázi nakonec postavil veliký fanoušek jazzu JUDr. Vladimír Lederer. Splnil si tím svůj sen a Praze nabídl klub, kde se jazz přibližuje návštěvníkům atraktivní komorní formou, byť kapacita hlediště se ve špičce přibližuje stovce míst. A to jak u samostatných stolků v hledišti, tak u podélného baru. Zvukotěsná stavba, jejíž dvě strany směřující k vodě jsou prosklené, je účelně dispozičně řešena a nabízí i terasu na venkovním ochozu klubu. Okamžitě se tu cítíte jako doma a přístup personálu tomu odpovídá. Zkrátka milá a usměvavá obsluha, která umí zvládnout nápor i v průběhu vystoupení, což je zejména u rockových klubů většinou slabé místo. Je pravda, že jazz přitahuje komornější a uvědomělejší publikum, a tomu je také přizpůsobena zdejší nabídka a úroveň služeb. Mě osobně, jakožto slídila po gastronomických konceptech, nejvíce uspokojila už dříve zmiňovaná obsluha a hlavně nabídka kávy. Jak jsem se od paní Fišerové dozvěděl, nechávají si pražit vlastní směs od společnosti Coffee Source a navíc nabízejí skvělý kávový koktejl Midnight Espresso. Nabídku koktejlů a míchaných drinků mají vtipně rozdělenou do tří tematických sekcí – Start, Party Time, After Party – a můžete si vybrat z té, na kterou se právě cítíte. Přestože kuchyň není z nejrozměrnějších, máte možnost zde příjemně povečeřet nebo se přes den občerstvit polévkou, čerstvými mícha-nými saláty, sendviči, tapasy a podobně. Máte-li chuť posadit se a v klidu rozjímat nad lahví dobrého vína, obsluha vám k ní nabídne Mattoni v „sedmičce“, která se dnes už stala neodmyslitelnou vizitkou stylu kvalitní Restaurace a kopíruje zahraniční trendy nabídky velkých balení minerálních a stolních vod. Má to i své praktické důvody – voda ubývá většinou rychleji než víno a personál se tak méně naběhá a neruší produkci na podiu.

Venkovní ochoz je ideálním místem k relaxaci u vody
Venkovní ochoz je ideálním místem k relaxaci u vody
lupa

Když už jsem se dotkl produkce a pódia, o tom, že dobrý orchestr se vejde všude, jsem se pře-svědčil ještě téhož večera, protože právě začínal hrát slovenský Bigband Gustava Broma, což je těleso co do velkého počtu osob a obsazení vskutku „neklubové“. Vychutnával jsem si své Midnight Espresso, upíjel z matonky a přemýšlel, co z mých otázek ještě zůstalo nezodpovězeno. Plány! Jaké může mít dobře zavedený podnik ještě plány do budoucna? „Rádi bychom rozšířili nabídku kuchyně, s čímž souvisí i vize vybudovat na střeše Jazz Docku letní zahrádku,“ odpovídá manažerka podniku paní Fišerová. „To je však zatím hudba budoucnosti. Nyní se soustředíme na optimální využití stávajícího prostoru. Pořádáme zde každou sobotu od šestnácti hodin divadelní představení pro děti. Publiku, které se nechá rádo unášet tóny dixielandu, jej nabízíme každou neděli od sedmnácti hodin. O tento zajímavý a variabilní prostor projevují zájem i korporátní klienti k pořádání tiskových konferencí a dalších firemních setkání. Jazz Dock má vybudovaný i vlastní věrnostní program, kdy je milovník jazzu za pravidelné návštěvy odměňován slevami na vstupném,“ dodává na závěr paní Fišerová. A co bych dodal na závěr já? Snad jen, že návštěva Jazz Docku se vám stane drogou. Kouzlo místa je nepopsatelné, zvláště když vám za okny křižují snad všechna pražská plavidla. O ruchu velkoměsta nemůže být ani řeč, a přestože nejsem aktivním jazzistou, ke krásnému posezení nad kávou je tento hudební žánr přímo stvořený. A proto JAZZ DOCK!

:-)DIvan Foral, foto: autor

www.jazzdock.czDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Druh:
za gastronomií
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Jazz Dock

07.07.2012 12:31
Výborná muzika, dobrý personál hezké prostředí.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace