Jarní výlet do Uh. Hradiště

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Masarykovo náměstí s kostelem sv. F. Xaverského
Masarykovo náměstí s kostelem sv. F. Xaverského
lupa

Téměř každým rokem jezdíme ve velikonoční sobotu na návštěvu do Uh. Hradiště k mé matce, která slaví 1. 4. narozeniny. Také letos jsme se sem vypravili na výlet. Jaro si letos dává na čas, vypadá to, jako by přicházela nová zima, nikde žádné rozkvetlé zlaté deště, Bílá sobota dělá opravdu čest svému jménu. Brzy ráno jedeme autobusem ze Zlína, za 3/4 hodiny vystupujeme v Uh. Hradišti na autobusovém nádraží. Odtud procházíme uličkami a pasážemi do historického centra.

velikonoční stánek na Masarykově náměstí
velikonoční stánek na Masarykově náměstí
lupa

Masarykovo náměstí je obloženo velikonočními stánky, vystavené produkty obdivuje spousta zvědavých očí. Někde cítíme lákavou vůni bramboráků, klobás, Štramberských uší, smažených spirál, koblih, jinde zase nabízí všechny možné druhy frgálů, ochutnávku medoviny, svařeného vína, sýrů a jiné dobroty.

v centru města
v centru města
lupa

Nechybí ani stánky s výrobky lidových řemesel, jako jsou keramika, proutěné zboží, kraslice, bižuterie, také velikonoční zdobené perníčky. Stánky zaplnily celé náměstí, tak, že ani nebylo možné projít. Počasí moc nepřálo, takže ochutnávky tekutých pochutin přišly jistě spoustě návštěvníků docela vhod. Protože jsme byli v centru Slovácka, k tomu všemu hrála na Masarykově náměstí folklórní cimbálová hudba.

Divadelní galerie
Divadelní galerie
lupa

Prošli jsme si všechna náměstí centra, kde je všude spousta nejen starých historických památek, ale i Slovácké muzeum a zajímavé galerie. Na Mariánském náměstí jsme navštívili prodejní a výstavní Galerii s Divadelní kavárnou, kde jsme si prohlédli výstavu obrazů, keramiky a skla.

Stará radnice v Prostřední ulici
Stará radnice v Prostřední ulici
lupa

Odtud se vracíme zpět Prostřední ulicí Kolem Staré radnice, kde je možnost navštívit jednu z dalších galerií - je v prvním patře a na nádvoří je nová restaurace, v přízemí jsou obchody.

lupa

Jdeme tudy Kolem sítě obchodů, Kolem parku u vlakového nádraží se zajímavými starými stromy a historickou Matyášovou bránou se zbytky hradeb. Pak procházíme zdejším známým zelným trhem. Dnes zde vidíme stánky s oblečením a velikonoční ozdoby, květiny, vajíčka, také několik stánků se sazenicemi květin.

Za čím jedeme?

budova vlakového nádraží
budova vlakového nádraží
lupa

Odtud už procházíme podchodem pod kolejemi tzv. Myší dírou, kde mají místní sprejeři svou galerii na zdech podchodu. Asi za 20 minut jsme na sídlišti Štěpnice a oslava narozenin u matky může začít. Odpoledne se vracíme stejnou cestou centrem města k autobusovém nádraží. Na náměstí jsou ještě stánky, někteří už balí, jiní vytrvale nabází své výrobky.

park u vlakového nádraží se zbytky hradeb a Matyášovou bránou
park u vlakového nádraží se zbytky hradeb a Matyášovou bránou
lupa

Chvílemi vysvituje sluníčko, počasí je tady aprílové. Autobus nám jel v 16.30 a v 18 hodin jsme ve Zlíně, kde je ještě sníh. Doma nás vítá náš domácí mazlíček - kočička CHerrynka.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na cestu jsme měli šátečky z pekárny u našeho domu, najedli jsme se až na oslavě narozenin mé matky v Uh. Hradišti.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Město je hezky upravené se spoustou zajímavostí, počasí nám tentokrát nepřálo, trhy na náměstí byly hezké, město tak ožilo.

Ostatní informace

Mariánské náměstí s Morovým sloupem
Mariánské náměstí s Morovým sloupem
lupa

V Uh. Hradišti je postaven nový Aquapark vedle zimního stadionu. Ve městě probíhá po celý rok spousta akcí, které přilákají hodně návštěvníků, např. jarmark lidových řemesel, muzikantské lodě - plující po kanálu Bati, také velký košt vín, přehlídka dětských folklórních souborů, historický šerm a jiné národopisné slavnosti. V létě je každoročně největší akcí - Letní filmová škola v kině Hvězda vedle Smetanových sadů.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Huštěnovice
(vzdálenost od místa: 3.66 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jarní výlet do Uh. Hradiště

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace