Jak zabloudit v Bludných skalách

Tipy na výlet, Kladské pomezí a Broumovsko
Kam a jak jedeme?

Machov - Lhota
Machov - Lhota
lupa

Vloni jsme si s kamarádkou naplánovaly výlet na Hejšovinu a Bledné skály http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/hejsovina-ze-vsech-stran.html , ale posledně jmenované nás počasí donutilo odložit na letošní rok. A tak ráno vyrážíme busem z Police nad Metují do Lhoty u Machova. Jsou tady krásné chalupy a taky příjemná paní, která nám takhle brzo po ránu natočila studeného Primátora. Ještě že jsme si nedaly i do druhé nohy..... i takhle se nám povedl úžasný kousek - po překročení hranice jsme se vydaly sice správně po zelené, jenže místo na Bledné skály jsme vysupěly na Ostru Góru :)), což jsme zjistily, až když jsme se dostatečně pokochaly nádhernými loukami, které vypadaly úplně stejně, jako ty vloni obdivované nad Pasterkou.....a ejhle, byly jsme nad Pasterkou i letos... :) A tak nezbylo nic jiného, než pěknou zacházkou, plnou výhledů na Hejšovinu dojít do Karlowa a odtud po červené po Lysém hřbetu Skalniaku dojít do Bledných skal jaksi z druhé strany.

Ale nakonec můžu říct, že tahle cesta byla sice delší, ale zato Lysý hřbet určitě stojí za vidění a projití........ :)

Za čím jedeme?

louky nad Pasterkou :)
louky nad Pasterkou :)
lupa

Červená značka nás dovedla k druhému vchodu do Bledných skal, zde se platí vstup 50,- a k hlavnímu vstupu pak dojdete obchozí trasou. Skály jsou totiž průchozí jen jedním směrem, uličky jsou místy tak úzké (na jedno prkno), že máte co dělat sami se sebou, natož se ještě někomu vyhýbat. Trasa není dlouhá, ale je velice pěkná, zajímavá.

lupa

Po projití se vrátíme zpět k parkovišti (ať již obchozí trasou, nebo to obejdeme kolem) a po zelené značce jsme se vydali dolů z kopce do Pstražné. Je to malá vesnice, kde je pěkný kostel a skanzen, ani na jedno nám ale čas nezbyl, protože za námi brumlala bouřka my měly ještě v plánu smaženého pstruha...... Ten byl moc dobrý, i pivko Zubr :) a pak už po cyklostezce přes hranici do vsi Žďárky, odkud jezdí bus.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Smažírna ryb je ve Pstražné jen jediná, ale rybičky nemají chybu

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Chalupy v Machově, louky nad Pasterkou (už zase :))), Lysý hřbet, a skály a skály.....

Ostatní informace

Vstup do skal je možno platit v korunách, stojí 50,-Další informace

Hodnocení:
3457. místo
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Police nad Metují
(vzdálenost od místa: 6.4 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jak zabloudit v Bludných skalách

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace