Jablůnkov - ČR-SR-PL pomezí

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Hotel Grúň - Mosty u Jablůnkova
Hotel Grúň - Mosty u Jablůnkova
lupa

Začátek této pěší tůry byl v Mostech u Jablůnkova - poslední větší město na pomezí ČR-SR-PL. Vybrali jsme si červenou trasu a šli jsme okolo bobové dráhy směrem na chatu Studeničná kde je rozcestí se zelenou. Tady jsme si dali ranní kafe nebo čaj a pokračovali jsme červenou na další rozcestí se zelenou Široký. K chatě na Girovou vedou společně obě značky a tam se rozdělují. My jsme se stále drželi červené a šli jsme na Komorovský Grúň. Na rozcestí Pod Komorovským Grúněm jsme opustili červenou a pokračovali jsme po společné žluté a zelené na rozcestí Na Dílku. Odtud jsme pokačovali po žluté , která vede po ČR-PL hranici. Na rozcestí Wawrzacze jde jedná žlutá stále po hranici přímo do Hrčavy, ale žlutá cesta do leva nás zavedla do Polského vnitrozemí do městečka Jaworzynka. Tady jsme nastoupili na polskou zelenou turistickou cestu a došli jsme na TROJMEZÍ - bod kde se stýkají české, slovenské a polské hranice. Dále jsme pokračovali českou žlutou cestou až do městečka Hrčava, kde byl cíl tohoto 13km putování. V Hrčavě jsme si prohlédli na místním hřitově dřevěný kostelíček a jak jsme se dozvěděli, je tady na hřitově pochovaná babička české herečky Jana Hlaváčové.

Za čím jedeme?

U chaty na Studeničné
U chaty na Studeničné
lupa

Stežejní bod naší cesty bylo TROJMEZÍ. Pěkně uděláno místo kde se stýkají hranice České Republiky, Slovenské Republiky a Polska. Na každé straně je udělané místo pro odpočinek a tak se můžete rozhodnout , jestli posvačíte na Slovensku anebo jestli si panáka dáte v Polsku. Další takové trojmezí je mezi ČR-SR a Rakouskem ( ale na to si nešlápnete, protože to je ve vodách Dunaje). Potom je ještě Trojmezí u Aše, ale tam hraničí ČR se dvěma Německými spolkovými zeměmi : Bavorskem a Saskem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvovací stanice byly na chatě na Studeničné, na Girové a kdyby jste měli "zlotuvky" tak i v restauraci v Jaworzince.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Rozhodně Trojmezí, chata na Gírové a dřevěný kostelíček v Hrčavě na hřbitově

Ostatní informace

My jsme jedli na chatě na Gírové - jidlo dobré a ceny přijatelné, takže pokud nepotřebujete mít 5 chodů, tak doporučuji si něco dát.Další informace

Hodnocení:
3727. místo
Náročnost:
romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Návsí (Nawsie)
(vzdálenost od místa: 1.79 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jablůnkov - ČR-SR-PL pomezí

13.09.2011 21:45

Zdravím a ještě bych chtěla připomenout Trojmezí na Šumavě- mezi ČR,Rakousko a Německo :-). Dana

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace