Inline stezka Kerhartice - Klopoty

Tipy na výlet, Ústecko-Orlicko
Kam a jak jedeme?

Nově zbudovaná cyklostezka, jejíž povrch je určen i pro in-line brusle se nachází u Ústí nad Orlicí, v obci Kerhartice, kde je její začátek. Trasa měří cca 5km tam a 5km zpátky po stejné trase. V budoucnosti (doufejme, že blízké) se počítá s jejím prodloužením do Brandýsa nad Orlicí, potažmo do Chocně.

Za čím jedeme?

Tato stezka vznikla v rámci Aktivní turistiky v Česku. Její povrch je upraven speciálně pro inline brusle, ale samozřejmě tu můžete jet i na kole a využít tak možnost občerstvit se v hospůdce v Klopotech, kam se na bruslích bohužel nedostanete.

Trasa je vhodná i pro začátečníky, vede po rovině. Jedinou překážkou je železniční přejezd, který se ale dá bez prolémů přejet.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvení je možné v Klopotech, pokud máte botky s sebou a nebo v Kerharticích - opět spíše boty s sebou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cesta vede příjemnou krajinou podél řeky Orlice. Občas se na stezce objeví auto, které zajíždí k nějakým chatkám, ale je to jen zřídka.

Ostatní informace

Na začátku a na konci cesty je odpočívadlo s dětskými prolézačkami. Je tu také přístřešek, kde se dá v případě méně příznivého počasí schovat.

Auto lze zaparkovat v Kerharticích na místní komunikaci ihned u začátku stezky.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za sportem, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Inline stezka Kerhartice - Klopoty

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace