Hrubý Jeseník

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

Romanka - Hrubý Jeseník
Romanka - Hrubý Jeseník
lupa

Nedejte se zmást názvem. Tentokrát nepojedeme na Moravu a nenavštívíme druhé nejvyšší pohoří u nás. Zůstaneme v české kotlině a to ve Středních Čechách. Nedaleko města Nymburk leží obec Hrubý Jesník, kde v roce 2002 vyrostla telekomunikační věž s neobyčejným architektonickým designem – Rozhledna Romanka.

Za čím jedeme?

Rozhledna má výšku 50 m, vyhlídkové plošiny končí ve výšce 25 m. Stavba byla zahájena v říjnu roku 2002. Vrchní část stožáru slouží jako vysílač pro tři operátory mobilní sítě.

Vstup na rozlehnu je v organizační kompetenci obce Hrubý Jeseník. Vstupné je 10 Kč dospělí, 5 Kč děti. Provozní dobu rozhledny:

1. 4. – 30. 6. So – Ne 10 – 13 14 – 17

1.7. – 30. 8. Denně 10 – 13 14 – 17

1. 9. - 31. 10. SO – Ne 10 -13 14 – 17

1. 11. – 31. 3. Zavřeno

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na žádné občerstvení jsme při výletě nenarazili. Zastavovali jsme se jenom při cestě na Zámek Loučeň a tak jsme ani nic nehledali. Pokud byste měli za cíl jenom Romanku, tak doporučuji pro jistotu svačinku s sebou. Ve vesnici Hrubý Jeseník nebylo dobré značení k rozhledně, museli jsme se ptát.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Přijeli jsme k rozhledně s úderem 13 hodiny. Obsluha nás viděla (tedy pán obsluhující rozhlednu nás viděl). Přesto beze slova sedl na kolo a odjel. Nejen že nás nechal hodinu čekat, ale ani nepřijel přesně ve dvě, když tak přesně odjel, ale o cca 15 minut později. Trochu nám to pokazil. Doporučuji vyhnout se obědové pauze.

Ostatní informace

O otevírací době viz výše a ještě jednou připomínám vstupné - dospělí 10 Kč, děti polovic. Jde o zajímavou kuriozitu, kdy i vršek, na kterém rozhledna stojí, byl uměle vytvořen. Není to tak častý úkaz, aby rozhledna se postavila na rovině.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Oskořínek
(vzdálenost od místa: 1.14 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hrubý Jeseník

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace