Hora Smrk v Jizerských horách

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Na horu Smrk nejvyšší na české straně Jizerských hor. Zde se stýkají hranice tří bývalých panství: Čech. Slezska a Lužice od toho původní jméno Tabulový vrch (tabule označovaly majitele panství). Začínáme v Bílém Potoku a pokračujeme po zelené značce která nás dovede přes chatu Hubertku (od ní po červené) až na vrchol Smrku. Z vrcholu sejdeme po modré do Nového Města pod Smrkem.

Za čím jedeme?

Na vrcholu Korneruv pomníček (německý básník který si toto místo oblibil).V okolí těžba cínových rud, jsou zde četné připomínky na těžbu. Z vrcholu je výborný výhled zvláště za dobrého počasí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Není problém najít v Novém Městě pod Smrkem ubytování či občerstvení. Náš jednodenní výlet nebyl moc náročný (až na příkrý výstup na Smrk) proto jsme se zásobily vlastními potravinami. V případě nutnosti je možnost uchýlit se do bezpečí na rozhledně na Smrku. Je tam velmi pěkné a útulné zázemí před nepohodou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Určitě bych pochválil pěknou rozhlednu na Smrku i s jejím sice skromným ale opravdovým turistům naprosto dostačujícím zázemím (vlivem nepříznivých okolností jsme museli využít pohostiství této rozhledny). Hovořit o krásách Jizerských hor je myslím nošením dříví do lesa (nebo spíše na Smrk)

Ostatní informace

Rozhledna na Smrku je volně přístupná, vstupné se neplatí.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bílý Potok pod Smrkem
(vzdálenost od místa: 4.81 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hora Smrk v Jizerských horách

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace