Hledání ztraceného lva

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Pravčická brána
Pravčická brána
lupa

Spousta z nás již jistě viděla pohádkové fantasy,kde v jedné z hlavních rolí vystupuje lev Aslan...Ano,tušíte správně-skutečně se ve zdejším romantickém kraji natáčel film a to ne ledajaký.....Pro jedince,kteří název filmu ještě neodhalili-film se nazývá Letopisy Narnie.a vidět jsme ho mohli už i v televizním vysílání.

Prostě navštívíme Českosaské Švýcarsko s jeho jehlami,pohádkovými postavami,fantastickými tvary skal,se vším,co pro nás za staletí vytvořila matka příroda....

Sokolí hnízdo
Sokolí hnízdo
lupa

Výchozích bodů do skalního království je mnoho.Já osobně začal v Hřensku,kam jsem se dopravil autobusem z Děčína.Další možností je použít vlak do Dolního Žlebu,přejet přes Labe přívozem a do Hřenska dojít 2 km pěšky,také se dá jet do německé Schöny,odkud se do Hřenska plaví německý převozník.

Pro cykloturisty-některé cesty ve skalách jsou sjízdné,ale převážná většina z nich je pro jízdná kola naprosto nevhodná.

Za čím jedeme?

Krajina.1
Krajina.1
lupa

Skály různých tvarů,nádherné výhledy do krajiny i údolí,úzké římsy i široké cesty.....to nám zdejší příhraniční kraj nabízí....A všemu vévodí Labe,majestátně plynoucí celým česko-německým krajem.....Patrně nejzajímavějším objektem na české straně je Pravčická brána.Tento skalní objekt vznikl vypadnutím obrovského skalního bloku a ve filmu jsme ho také viděli.Bohužel nelze v současné době vylézt až na samou bránu,ale i odspodu to je pohled velmi impozantní.Dostaneme se k ní z centra Hřenska po stoupající červené značce o délce cca 6 km.Nalepené na skále pod Pravčickou branou je tzv.Sokolí hnízdo,což je ubytovací hostinec,otevřený pro veřejnost od dubna do října.

Krajina.2
Krajina.2
lupa

Od brány se dá po červené značce dojít na Mezní Louku a dále po zelené do obce Mezná,odkud vyjíždí do Děčína autobus dopravního podniku.Kdo z vás ale čeká příliš četné spojení,mýlí se,za den zde jede okolo 7 párů spojů.

Krajina.3
Krajina.3
lupa

Nechci zde doporučovat konkrétní turistické trasy,vyberte si sami,všechny jsou hezké.Komu by ale nestačila oblast Českého Švýcarska,může prostě přejít hranici a navštívit Švýcarsko Saské.I zde turista najde nádhernou krajinu a malebná městečka,přirozeným centrem kraje je Bad Schandau a vděčným cílem návštěvníků skalní pevnost Königstein.nacházející se na severním okraji Saskéko Švýcarska,na skále nad stejnojmennou obcí.

Prostě kdo bude mít zájem,cíl si vždy najde....Stačí vzít mapu,brýle a už jdeme....

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Krajina.4
Krajina.4
lupa

V sezoně se v oblasti najíme prakticky všude.Mimo sezonu je to slabší,ubytovací a stravovací možnosti nabízí Hřensko,Mezná,v kraji se dále nachází spousta rodinných hospůdek a penzionů. Případným návštěvnikům doporučuji zjistit si bližší informace na celoročně fungujícím infocentru v Děčíně-telefon 412554286 nebo na emailové adrese info@ceskosaske-svycarsko.cz.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pravčická brána,Königstein,Tichá i Divoká soutěska poblíž Hřenska,kde se převáží na lodičkách,skály, malebná krajina....vše krásné.Nelíbí se mi chování některých rádoby turistů z blízkých krajin,pokřikujících po sobě a čárajících svá moudra do pískovcových skal.To už je ale jiná kapitola...

Ostatní informace

Ceny v kraji jsou vyšší,přizpůsobené německé klientele.Najdeme ale i místa,kde se ubytujeme i občerstvíme za solidní český peníz.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mikulášovice horní nádraží
(vzdálenost od místa: 8.83 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hledání ztraceného lva

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace