Hájemství zelené 2014

Tipy na výlet, Středočeská pahorkatina
Kam a jak jedeme?

Hájemstvízelené 2014

V sobotu 12. dubna se naše skupina vypravila jako v loňském roce na turistický pochod, který pořádal klub českých turistů Zdice. Rozhodli jsme se, že nepůjdeme jen tak obyčejnou trasu s zvolili jsme délku 17 km, ale v těžším provedení. Při pohledu na nasazení s jakým připravovaly ženy z pořadatelského týmu gulášovou polévku, dostali jsme ihned žízeň a tak se start trochu pozdržel. Po modré turistické značce jsme vyrazili směr Knížkovice a vystoupali na Kapku. Odtud pak na rozcestí Hřeben. A tady bylo místo volby lehčí nebo těžší trasy. I stalo se něco, co nikdo z nás nečekal. Na Hřebenu se objevil starý pán, který nám oznámil, že jde kratší trasu a že možná ještě popoběhne k cíli. Ten pán se jmenoval Sklenář a bylo mu 91 let. Ještě nám poradil kudy na tu těžší trasu a bylo rozhodnuto. Poté, když jsme se s panem Sklenářem rozloučili, naše skupina sestoupila do údolí na rozcestí V potocích po zelené turistické značce, abychom vzápětí strmě stoupali 1,3 km po žluté přes vrstevnice na Vraní skálu. Většina vystoupala až na vrchol a potom zpět jsme šli všichni na rozcestí pod Vraní skálou a dále po zelené na Král. Po zelené pak před vesnicí Svatá jsme navázali na vlastní značení a úspěšně dorazili do místní restaurace na občerstvení. Posezení v příjemném prostředí a dobré občerstvení nám dodalo nových sil na cestu do cíle pochodu. Z vesnice Svatá pak naše kroky vedla modrá turistická značka na rozcestí pod Vraní skálou a k rozcestí U Boudy. Tady si nás převzala žlutá turistická značka a úspěšně nás dovedla přes Černín do cíle ve sportovním areálu ve Zdicích. V cíli jsme se všichni těšili na v úvodu zmíněnou gulášovou polévku, která byla chuťově moc dobrá. Pořadatelé zvolili tu těžší trasu velmi dobře a patří jim za ní velký dík. Přejeme každému, kdo se po této trase vydá, aby si ji užil tak jako my včetně pěkného počasí. TK BLAMIŠ.

Za čím jedeme?

Jdeme za hezkou krajinou kolem Zdic, vystoupat na Vraní skálu a nakonec se podívat i do vesnice Svatá.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Po cestě svačinky z vlasních zásob, výborné občerstvení ve vesnici Svatá a na finále v cíli výborná gulášovka.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásná krajina, setkání na Hřebenu s 91 letým panem Sklenářem, výstup na Vraní skálu a krásný rozhled na všechny světové strany.

Ostatní informace

Výstup z rozcestí pod Vraní skálou na její vrchol trochu náročnější, ale pěkný.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Zdice
(vzdálenost od místa: 1.1 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hájemství zelené 2014

30.11.2014 18:58
Jj. Mirek Zálom umí.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace