Hájemství zelené

Tipy na výlet, Středočeská pahorkatina
Kam a jak jedeme?

Hájemství zelené

Ráno před startem
Ráno před startem
lupa

Ještě před dnem D, tedy 16. 4. 2011 jsme se dohodli, že se podíváme do hezké přírody kolem Zdic. Právě tady byl odborem Klubu českých turistů organizován pochod pod hezkým názvem Hájemství zelené. Ano, zelenou barvu přírody a právě na jaře je třeba ochraňovat a pokud možno do ní vyrazit. A tak jsme vlakem dojeli do Zdic a po lehkém vyptávání dorazili na start do sportovního areálu. Ranní občerstvení nás potěšilo. Organizátoři nám poradili kudy ze začátku a pak už jsme se chytili ve Velízské ulici, která nás vyvedla přímo do krásné zeleně. Po vlastním značení do Černína, pak část po silnici až k rozcestí na Svatou, kde se každý rozhodně zastaví před Scheinerovou vilou, která byla místem založení Sokolského hnutí. Pak rovnou ke koupališti, ale ne za vykoupáním, jen za kontrolním razítkem K 1. Koupaliště je mimo provoz. Pak nás organizátoři navedli na žlutou značku vpravo a my mohli na krátkém úseku po silnici vidět odbočku na Hudlice, kde byl natočen televizní seriál Okresní přebor. My jsme ale nešli na hřiště fandit Hudlicím, ale nasměrovali naše kroky dále po žluté do lesa až na rozcestí Uhlířka a odtud pak na Velíz. Ovšem cesta tam nebyla trnitá jen o něco delší, protože na konci lesa byla žlutá na mapě přes louku, ale ukazatel nás naváděl vlevo kolem lesa. A tak jsme si to pěkně obešli, až se nám podařilo najít na konci louky velkou žlutou značku, krytou neméně velkou plaňkou lesní oplocenky. A to byl ten zádrhel. Pak už to bylo jasné. Do kopce na Velíz se nikomu nechtělo, ale nakonec se zadařilo. Odtud prudce dolů do Kublova, K 3 kde nás čekalo příjemné posezení s občerstvením a dobrými lidmi. Dále po zelené na Polesí, Kolnu, rozcestí Jestřáb, rozcestí V potocích a rozcestí Na Hřebeni. Zde krátká svačinka z vlastních zásob a hurá k poslední kontrole K 5 v Knížkovicích na návsi. A pak už jenom seběhnout ke sportovní hale. Tady zase dobré občerstvení a konec hezkého pochodu. Pak jen už vlakem zpět domů. A také počasí nám přálo a sluníčko krásně hřálo. Každému, kdo má rád krásnou jarní přírodu jen a jen doporučujeme. TK BLAMIŠ.

Za čím jedeme?

Za krásnou rozkvetlou jarní krajinou kolem Zdic, ke kostelu ve Velízu, pamětní deskou Leopolda Zvonaře, autora písně" Čechy krásné Čechy mé".

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najedli jsme se na začátku a na konci ve sportovní hale, během pochodu z vlastních zásob a pak ve velmi příjemné restauraci Slovanka v Kublově.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Kouzelná krajina, hezký pohled na Točník, velmi přátelští lidé v Kublově.

Ostatní informace

Spojení vlakem do Zdic bez problémů. Doporučujeme vzít si sebou dalekohled.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Zdice
(vzdálenost od místa: 1.85 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hájemství zelené

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace