Gurmánský zážitek v Olomouci

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Jehněčí s pyré z bílých fazolí
Jehněčí s pyré z bílých fazolí
lupa

Jedeme do Olomouce ochutnat speciality. Letos poprvé se čtyři restaurace v Olomouci zapojily do festivalu Grand Restaurant Festival a tak hosté mají možnost za příznivou cenu ochutnat jídla, která by mohla být jinak nedostupná. Špičkoví šefkuchaři připraví jedinečný zážitek pro jazyk i duši. Festival běží od 17.1.2011 do 15.2.2011. Čeká vás 90 minut lahodných požitků.

Za čím jedeme?

Těstoviny s krevetami
Těstoviny s krevetami
lupa

Jídla v restauracích se dělí na tři skupiny - místní specialita, specialita šefkuchaře a nejlepší jídlo od maminky. Můžete si objednat jedno nebo dvou nebo tří chodové menu. V Olomouci se zapojily restaurace: Vila Primavesi, Hotel Aley, Moravská restaurace a Hotel Gemo.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

V těchto restauracích můžete ochutnat na příklad Pečené jehněčí kolínko na rozmarýnu s pyré z bílých fazolí, teplé tvarohové koblížky , filátko z candáta z malinovou pěnou či kančí závitky se šípkovou omáčkou a jiné.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

TOP kuchaři, kteří menu připravují mají mnohá ocenění. určitě stojí za to si udělat pohodové dvě hodinky a jít ochutnat něco dobrého.

Ostatní informace

Jednochodové meny se skládá z jídla a minerálky a stojí 200 Kč (v Olomouci). Pokud si dáte dvou chodová menu za 400 nebo tří chodová za 600, tak to máte i s vínem nebo pivem. Bližší informace naleznete na:

http://www.grandrestaurantfestival.cz/uvodni-strana/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Olomouc město
(vzdálenost od místa: 0.61 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Gurmánský zážitek v Olomouci

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace