Flora Olomouc

Tipy na výlet, Ostravsko
Kam a jak jedeme?

celkový pohled na pavilon A shora
celkový pohled na pavilon A shora
lupa

Na výstavě květin Flora Olomouc jsem byla naposledy snad před třiceti lety. Proto jsme se s kamarádkou letos rozhodly, že si na výstavu uděláme výlet. Využily jsme slevněného jízdného ČD na tuto akci. Nejdříve autobusem z Orlové jsme jely do Bohumína a odtud pak vlakem do Olomouce. Zpět jsme se svezly Pendolínem (vlaky kvůli nehodě na trati měly zpoždění) do Ostravy. Jen ty autobusy k nám kdyby jezdily lépe, musely jsme čekat asi hodinu a půl.

Za čím jedeme?

lupa

Po příjezdu do Olomouce jsme se tramvají přesunuly na výstaviště. Zakoupily jsme vstupenky a hurá do pavilónu A. Jarní výstava byla zaměřena na tulipány, narcisy, lilie, orchideje, kaktusy a sukulenty. Vše bylo nádherně naaranžováno, lilie různých barev visely na provazech od stropu dolů, obdivovaly jsme i krásně kvetoucí kaktusy. V pavilónu byla umístěna expozice Peru s ukázkou typických peruánských oděvů. Velice hezká byla i expozice svatebních kytic. Krásný pohled byl pak z ochozu prvního patra na celý výstavní prostor.

lupa

Procházely jsme kolem prodejních stánků s mnoha rozličnými druhy květin, kaktusů, sukulentů a stromků. Prodejci vystavovali a prodávali i různé sazenice, cibulky a potřeby pro pěstování rostlin a dekoraci zahrad. Moc se mě líbily masožravé rostliny a venkovní orchideje. Nakonec jsem neodolala a koupila si alespoň malý sukulent. Zašly jsme do pavilonu E, ale ten mě trochu zklamal. Věda a výzkum rybářství a hydrologie tam měla asi tři jezírka, akvaristé dvě malá akvárka.

expozice Peru
expozice Peru
lupa

Ve sbírkových sklenících jsou palmy, exotické stromy a keře. V klecích papoušci, v teráriu pavouci, hadi, želvy a leguán. Na lavičkách si může člověk odpočinout a pozorovat tu nádheru. Vše stráží dřevořezba ducha lesa. Pak už následuje prohlídka několika skleníků s exotickými nádherně kvetoucími kaktusy. V rámci výstavy je volný vstup do mini botanické zahrady, která patří Univerzitě Palackého v Olomouci.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

V celém areálu je mnoho stánků s občerstvením, my jsme si daly pštrosí cigáro a zapily malým pivem Litovel. Ve stáncích se také prodávaly různé druhy sušeného i exotického ovoce (kivi, jujuba, kustovnice, meruňky) nebo ořechy v různé úpravě.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Květiny nikdy nezklamou svými rozličnými tvary a barvami. Jen venkovní expozice bývaly v minulosti daleko hezčí. A přesto, že bylo přelidněno, uvažujeme o návštěvě v létě nebo na podzim. Také jsme si stihly prohlédnout centrum města.

Ostatní informace

základní cena vstupného 100,- Kč

studenti, důchodci 80,- Kč

děti 40,- KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Olomouc město
(vzdálenost od místa: 1.07 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Flora Olomouc

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace