Flora Olomouc

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Každý rok, již po mnoho let navštěvujeme zahradnickou akci s více než půlstoletí tradicí- letní etapu mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc. Letos to bude ve dnech 16. – 19. srpna.

Za čím jedeme?

lupa

Pavilony bývají plné květin a aranžmá, každý rok je věnován jinému tématu. Výstavní areály patří našim předním floristům, kteří vážou kytice a různá aranžmá. Klání jsou doplněna přehlídkami a expozicemi např. Zahradnické a Agronomické fakulty brněnské Mendlovy univerzity.

lupa

Mnoho českých a moravských zahrádkářů se chlubí gladiolami, jiřinkami, bylinkami, trvalkami, vodními rostlinami a hlavně spoustou růží. Návštěvníky vždy znovu a znovu potěší výstavy letního ovoce a zeleniny s oblíbenou zahrádkářskou poradnou. Svaz školkařů ČR mívá vytvořenou expozici okrasných dřevin jako zelený rámec pestré kráse květin vrcholícího léta.

lupa

Každoročně mohou zájemci využít bohatou nabídku zahradnických trhů s prodejem květin, rostlinného materiálu, zahradnických pomůcek a hobby potřeb. Bývají zdarma otevřeny sbírkové skleníky výstaviště s exotickými zajímavostmi z celého světa, botanická zahrada a rozárium v Bezručových sadech s více než 500 odrůdami růží. Botanická zahrada Univerzity Palackého Olomouc mívá také volný vstup.

Tento výlet bývá vždy potěšením oka i duše každého českého milovníka květin a zahrádky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na výstavišti je spousta možností ve formě restaurací i stánků.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vždy a znovu se obdivujeme všemu tomu množství květin a výsledkům pilné lidské práce.

Ostatní informace

lupa

Plné vstupné je 100 Kč, zlevněné (pro důchodce a studenty) – 80 Kč, děti od 6 do 15 let – 40 Kč, 210 Kč - rodinné vstupné (dva dospělí + 1 až 4 děti). Zdarma je vstup na výstavu pro děti do 10 let v doprovodu rodičů a návštěvníky s průkazem ZTP a ZTP – P.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Nemilany
(vzdálenost od místa: 0.99 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Flora Olomouc

10.08.2012 13:12
Moc krásný zážitek

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace