Elba – Monte Capanne 1019 m

Tipy na výlet, Itálie
Kam a jak jedeme?

Mapa Elby
Mapa Elby
lupa

Příjezdové místo: Na ostrově Elba je parkoviště u lanovky vedoucí na vrchol asi 300 m před obcí Marciana zdarma. Na ostrov Elba se dostaneme trajektem z přístavu Piombino v Itálii. Cesta do Piombina z Prahy je dlouhá 1200 km, můžeme jet autem nebo nějakým prostředkem hromadné dopravy. S bezpečnostními přestávkami trvá asi 20 hod. V přístavu Piombino se nalodíme na trajekt, který nás asi za hodinu doveze do přístavu Portoferráio na ostrově Elba. Ostrov Elba proslavil vojevůdce Napoleon, který zde pobýval. Nedaleko od přístavu Portoferárrio v údolí San Martino je Villa Napoleone, která nyní slouží jako muzeum.

Za čím jedeme?

Monte Capanne
Monte Capanne
lupa

Monte Capanne je nejvyšší hora na ostrově Elba. Nachází se v západní části ostrova a je vysoká 1019 m. Cesta na vrchol hory po turistických stezkách trvá asi 2,5 hodiny. Zajímavější je cesta netradiční lanovkou za 17,- Eu tam i zpět. Jízda v koši pro 2 osoby zavěšeném na laně trvá 18 minut. Nelze platit kartou. Vrchol hory za krásného počasí nabízí velkolepý rozhled. Můžeme pozorovat ostrovy Elba , Capri a Korsika a další malé ostrůvky. Při troše štěstí uvidíme v okolí vrcholu dravé ptáky. Cesta z vrcholu zpět na parkoviště vede částečně bukovými lesy a trvá pěšky asi 1,5 hodiny.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Malé občerstvení jsme měli s sebou. Na vrcholu Monte Capanne je menší restaurace. Ubytováni jsme byli v kempu La Foce v Marina di Campo. (www.campinglafoce.com)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Marciana
Marciana
lupa

Tento popsaný výlet jsme uskutečnili v rámci našeho týdenního pobytu na ostrově Elba. Po ostrově jsme chodili pěšky, jezdili na kole a občas odpočívali na pláži. Žádná negativa jsme nezaznamenali.

Ostatní informace

Pohled z Monte Capanne
Pohled z Monte Capanne
lupa

Zakoupení trajektu na ostrov Elba doporučuji zajistit alespoň 6 - 8 měsíců před plánovanou cestou. V tuto dobu jsou většinou cenově velmi výhodné lodní lístky. My jsme byli na Elbě v září, kdy panovalo příjemné počasí. Na výlety je vhodné mít s sebou turistickou mapu Elby.

Odkazy:

http://www.moby.it/ http://www.virtualelba.it/

http://www.youtube.com/watch?v=cXf_gSGhtsc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Ft1oHsJdhtI&feature=related

Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Elba – Monte Capanne 1019 m

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace