Do tajemných Jizerek ...

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Po návštěvě Frýdlantského zámku jsme pokračovali do nedalekých Lázní Libverda spojené s návštěvou Jizerských hor, zurčících potoků a jejich vodopádů.

Za čím jedeme?

Obří sud
Obří sud
lupa

Nejdříve jsme navštívili Lázně Libverda, . Neni div, že již v dávných dobách, a časech zašlých přišli naši předci na to, že tyto lázně léčí nejen tělo, ale i příroda kolem, vzato - právě Jizerské hory léčí i duši! Málo míst je tak úžasně tajemných a krásných v Jizerkách, jako severní úbočí těchto hor. Když prolezete všemi skalními útesy, rozervanými skalisky, projdete kolem vodopádů bukovými lesy, budete zaručeně uchváceni touto krajinou jako my. Můžete pěšky, nebo na kolech, to už je na Vás.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

vnitřní interiér restaurace..
vnitřní interiér restaurace..
lupa

Pokud se chcete i najíst, můžete zároveň i navštívit zajímavost v okolí a to výletní restauraci Obří sud , nedaleko Lázní Libverda, asi tak 0,5 km od Lázní. Můžete tam dojít pěšky a nebo zajet i autem, je zde parkoviště které je tu zdarma! Odtud je překrásná vyhlídka po Jizerských horách, kde si nádherně odpočinete. Obří sud je skutečně dřevěný a postavený podle vzoru sudu z Javorníku, který ale v r. 1974 shořel, a tedy tento se stal jediným v Čechách.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

v Jizerských horách se nám líbilo vše, nic méně nejsilnější zážitek v nás zanechal pohled na Jizerské hory z Obřího sudu s plným bříškem a horkou kávičkou.

Ostatní informace

na Obřím sudu si můžete zakoupit turistickou známku, a také pohled za 1kč !!!! Nevěřili jsme vlastním očím! Je sice starší, ale stále krásný!Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hejnice
(vzdálenost od místa: 1.23 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Do tajemných Jizerek ...

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace