Do Tábora za husity

Tipy na výlet, Jižní Čechy
Kam a jak jedeme?

Do Tábora se výborně dostanete vlakem z pěti směrů (od Prahy, Českých Budějovic, Písku, Bechyně a Pelhřimova). A protože tu momentálně bydlím, tak vám dám pár tipů. Smile

Za čím jedeme?

Bechyňská brána a věž Kotnova
Bechyňská brána a věž Kotnova
lupa

Památek je tady spousta, záleží co preferujete. Z historických památek je zde Kostel Proměnění Páně na hoře Tábor na Žižkově náměstí, Vodárenská věž, Husitské muzeum,Táborské podzemí a Strašidelné podzemí (pozor, vážně jsem tam ječela foot). Na Starém městě je toho k vidění spousta, nově i otevřené Muzeum čokolády a marcipánu a Muzeum lega. Vlastně i ty samotné uličky stojí za bloumání.

Žižkovo náměstí
Žižkovo náměstí
lupa

Můžete se také vydat pěšky od Bechyňské brány až do Klokot. Není to vůbec daleko a projdete se krásnou přírodou. Klokoty jsou krásné poutní místo, nedaleko nějž stojí kaplička s pramenem léčivé vody (Dobrá Voda) a stávala tu kdysi i tvrz Vítka z Klokot/Prčice.

Budete-li v Táboře na výletě s malým dětmi, tak dětská hřiště najdete v parku vedle Jordánu (to je krásná procházka), pod Tržním náměstím v Holečkových sadech a v Parku pod Kotnovem naproti Bechyňské bráně.

Hodně informací o Táboře najdete na: www.taniassecret.cz/tabor .

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Já osobně a zcela zaujatě chodím buď do restaurace Černá Perla, která se nachází hned vedle Jordánu, pod autobusovým nádražím, a nebo do Cukrárny Slunce na náměstí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jednoznačně Park pod Kotnovem. Pravda, může se vám to zdát mírně morbidní wink, protože je to místo bývalého starého hřbitova a dodnes zde najdete náhrobky, např. básníka Kamarýta, a také Josefa Němce, manžela Boženy Němcové. V Parku také stojí nejstarší táborský kostel sv. Jakuba a Filipa. Ale je to nádherné místo.

Ostatní informace

Nu, v Černé Perle se najíte opravdu dobře a za přijatelné ceny.Další informace

Hodnocení:
3480. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Tábor
(vzdálenost od místa: 0.22 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Do Tábora za husity

Takže vlastně reklama na Černou perlu
26.11.2012 12:30

(ret)

Takže jste si vlastně udělalal "hezkou" reklamu na restauraci ČP, která stojí na staveništi, protože Jordán je vypuštěn a ještě dlouho bude. Moc hezký pohled na bahno a na staveniště z vaší restaurace to vážně není.

reakce
26.11.2012 21:10

no myslím, že to jsou dvě hezký fotky a dobrý komentář.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace