Do Prčice a zpět

Tipy na výlet, Středočeská pahorkatina
Kam a jak jedeme?

Jednodenní cyklistický výlet jsme absolvovali z Borotína, kde jsme u sportovní haly zaparkovali auto. Přibližně 50 km trasu jsme zde opět ukončili.

kostel svatého Vavřince v Prčici
kostel svatého Vavřince v Prčici
lupa

Z Borotína nás čekal na cyklostezce pěkný trhák do Kamenné Lhoty.Pokračovali jsme přes Aleninu Lhotu, za kterou je pěkné golfové hřiště. Přestávku jsme si udělali po pár metrech u bizonní farmy. Tady jsme obdivovali pořádné kousky těchto kanadských zvířat. Cesta vedla opět do kopce do obce Ounzov. Stojí určitě za zhlédnutí obec i stádo oslů, které zde někdo chová. Na kolech jsme vyjeli na Javorovou skálu (723 m). Z tohoto nejvyššího místa jsme sjížděli dolů do Veletína, kde je příjemná hospůdka Za pecí. Trasa pokračovala sjezdem do Jesenice, odtud do Prčice. To bylo naším cílem. Z Prčice jsme se po 7 km dostali zpět do Borotína k autu.

Za čím jedeme?

Ounuz
Ounuz
lupa

Naše zastávky směřovali do vesnické památkové zóny Ounuz (roubená stavení), bizónní farma, vrchol Javorové skály (vysílač, nepřístupný), Prčice (pěkný kamenný škrpál), Borotín (zřícenina hradu)

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Výlet byl jednodenní, čili nebyli jsme nikde ubytováni. Výborné občerstvení s příjemným prostředím jsme našli ve Veletíně v hospůdce Za pecí a potom hospoda U škrpálu v Prčici.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Celý výlet byl bezvadný i vzhledem ke krásnému počasí. Byl celkem náročný vzhledem ke kopcovité krajině. Odměnou byly krásné výhledy do okolí.

Ostatní informace

Žádné vstupné jsme neplatili. Na závěr výletu jsme si prohlédli zříceninu Borotín, která je volně přístupná.Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Druh:
za sportem, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Do Prčice a zpět

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace