Do Chval pro pochvalu

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát Vás pozvu na návštěvu zámku Chvaly neboli Chvalské tvrze. Dostanete se sem autobusem č. 273,269,nebo 223 od metra Černý Most a vystoupíte v zastávce Chvaly/ pozor je na znamení/. Od zastávky už zámek uvidíte.

Za čím jedeme?

lupa

zámek Chvaly není klasickým zámkem, ale býval. Po roce 19 48 byl zabaven a jak už to tak chodilo chátral a chátral. Po revoluci se začalo mluvit o rekonstrukci toho, co ještě zbylo a v roce 2008 se to konečně podařilo. V současné době zde probíhají výstavy. Zrovna teď jsou zde dvě zajímavé výstavy , hlavně pro děti. Ta první se jmenuje Obří leporelo našich dějin a zábavnou formou projdete dějinami našeho národa od pravěku až do současnosti. Čeká na vás leporelo vysoké 2 metry a dlouhé 70 metrů autorky Lucie Seifertové. V jednotlivých místnostech jsou různé kvízové otázky. Mému synovi se zde velmi líbilo a Vám bude určitě také.

lupa

Druhou výstavou, je Cesta nejen do pravěku se Zdeňkem Burianem. Čekají zde na Vás dinosauři, obrazy, hudební nástroje, ohniště s tětivou atd. Vše je součástí interaktivní výstavy a vše je k využití a slouží k zodpovězení otázek do pracovního sešitu, který dostanete u pokladny.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se můžete ve dvou restauracích . Ta první je pro normální lidi a jmenuje se Špejchar a ta druhá je pro pány a jmenuje se Sezóna.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Obě výstavy jsou skvělé a hlavně děti si je moc užijí.Dozvý se stravitelnou formou mnohé z naší historie a potrápí mozkové závity. Odměnou jim budou bubny ve sklepení. A kde je pochvala z názvu článku? Ta přece čeká v restauraci v areálu zámku.

Ostatní informace

Otevřeno mají denně od 9 do 17. Aktuální výstavy končí shodně až 14.9., ale i pak se podívejte na www.chvalskyzamek.cz a určitě si najdete důvod sem přijet.

Vstupné dospělý-60 Kč

děti od 3 do 15 let -40 Kč

rodinné 2+3-150 Kč

děti do 3 let zdarma

další informace najdete na www.chvalskyzamek.czDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Horní Počernice
(vzdálenost od místa: 1.2 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Do Chval pro pochvalu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace