Do aquaparku Aqualand Moravia

Tipy na výlet, Lednicko - Valtický areál
Kam a jak jedeme?

Vstupní část aquaparku
Vstupní část aquaparku
lupa

Zvu vás na jižní Moravu k Mušovské vodní nádrži, kde se ve čtvrtek 1. srpna slavnostně otevřel nejmodernější a největší aquapark na Moravě. Po více jak dvou letech stavebních prací zde vyrostl obří areál vodních atrakcí a radovánek. Sice se skluzem dvou měsíců (původní termín byl 1. června), ale při tak velkém objemu stavebních prací, různých složitých technických a technologických zařízení o celkové finanční částce 1,25 miliardy korun českých je to určitě akceptovatelé. Vždyť celý areál se rozhládá na ploše o rozloze osmi fotbalových hřišť a jeho denní kapacita může být až 8000 návštěvníků. K aquaparku je nejsnadnější příjezd od Brna po hlavní silnici I/52 na Mikulov a Vídeň, kde před Mušovskou nádrží se odbočí na záchytné velkokapacitní parkoviště, které se nachází přímo před vlastním areálem aquaparku. Obdobně pak z celého Podpálaví, pouze z opačného směru.

Za čím jedeme?

ohled na východní část objektů aquaparku od hlavního vstupu (převzato z propagačního materiálu)
ohled na východní část objektů aquaparku od hlavního vstupu (převzato z propagačního materiálu)
lupa

Všechny zdejší atrakce a vodní radovánky sledují nejnovější světové trendy v tomto oboru. Nechybí zde tobogány se světelnými a zvukovými efekty, skluzavky pro jízdu na člunech a kruzích či bazén se simulací mořských vln. Celkově všechny tyto liniové atrakce (jenom tobogánů zde je dvanáct) přesáhnou celkovou délku jednoho kilometru. Areál poskytne návštěvníkům všech generací celoroční relaxaci ve čtyřech vnitřních bazénech, dále ve třech venkovních bazénech a 6 whirpoolech s geotermální léčivou vodou. Pro nejmenší návštěvníky jsou zde připraveny víceúrovňové dětské bazénky s řadou zábavných atrakcí, skluzavkami a interaktivními prvky, jakými jsou třeba deštný les, vodní clona nebo vodní dělo. Zdejší vodní plochy mají celkovou rozlohu přes 3200 m². je zde i kryozóna, sluneční lázně s vyhlídkou a barem. Nevšední zážitky přinesou též římské lázně a vanové procedury. Pro relaxační bazény a rehabilitační procedury je využit zdejší léčivý pramen geotermální vody o teplotě 46°C, který vyvěrá v blízkosti aquaparku z hloubky 1450 metrů pod zemským povrchem. Deník Rovnost uveřejnil těsně před otevřením na svých internetových stránkách profesionálně zpracované nejnovější snímky z interiérů aquaparku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Pohled na západní část objektů aquaparku (převzato z propagačního materiálu)
Pohled na západní část objektů aquaparku (převzato z propagačního materiálu)
lupa

V první etapě se zatím nepočítá s ubytovacími kapacitami, lze ale využít služeb přilehlého autokempu Merkur nebo hotelu Termal. V areálu aquaparku jsou však dvě velkokapacitní restaurace o 480 místech a dva bary a dva venkovní stánky.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pohled na venkovní bazén ve střední části aquaparku (převzato z propagačního materiálu)
Pohled na venkovní bazén ve střední části aquaparku (převzato z propagačního materiálu)
lupa

To teprve uvidí a poznají všichni, kteří tento aquapark navštíví. Už několik dní je znám i ceník vstupného, který sklidil rozsáhlou diskusi. Oproti okolním aquaparkům má svou filosofii cílenou na celodenní vstupné, sníženém až v odpoledních hodinách. Provozní doba aquaparku Aqualand Moravia je od devíti dopoledne do devíti večer po všechny dny v roce.

Ostatní informace

Aktuální ceník vstupného pro rok 2013 stažený ze stránek Aqualand Moravia je uveden zde.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za sportem
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Pouzdřany
(vzdálenost od místa: 5.98 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Do aquaparku Aqualand Moravia

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace