Cyklovýlet podél Labe do Německa.

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Děčínský zámek
Děčínský zámek
lupa

Vyjíždíme na kole z okraje Boletic(6km před Děčínem, kde jsme zaparkovali auto) do Děčína a podél Labe podjíždíme zámek a přes most přejedeme na levý břeh a pokračujeme podél vody a železniční trati na Dolní Žleb,Hřensko,Bad Schandau,Konigstein a Strand.Kousek za Strandem před Pirnou končí skalní útvary Českosaského Švýcarska tak jsme to otočili a jeli zpět.

Za čím jedeme?

Hřensko
Hřensko
lupa

Jedeme za krásami zdejších skal a nenáročným terénem.který se hodí od Děčína (Přípeř) i pro výlety s dětmi.Cyklotrasa je z větší části vyhrazena pouze cyklistům a jen místy do Dolního Žlebu mohou vjet os.auta.Po německé straně až do Bad Schandau je opět jen pro cyklisty.V Bad Schandau je na pravém břehu Labe i menší ZOO v lese na skalách a přístup je výtahem.V malebném městečku Konigstein je možná prohlídka středověké skalní pevnosti( v jejíchž skalních podzemních chodbách se lidé ve středověku schovávali před morem).

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Cyklotrasa za Hřenskem
Cyklotrasa za Hřenskem
lupa

Jídlo jsme měli s sebou na celý den ale týden před tímto výletem jsme jeli z Ústí n/L také na kole do Dolního Žlebu s vnoučkem a zde jsme dobře poobědvali (podjede se želez.most a v levo nahoru jsou dvě restaurace).Jinak na německé straně jsou hospůdky přímo u cyklotrasy.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Je to hezká a klidná projížďka akorát je lepší jezdit v létě neboť na podzim jsou podél vody časté mlhy až do odpoledních hodin.Nám se naštěstí před Děčínem rozplynula.

Ostatní informace

Okolí Bad Schandau
Okolí Bad Schandau
lupa

Cyklotrasa v Bad Schandau vede přes most na pravý břeh a zpět se dostanete v Konigsteinu přívozem.My jsme však jeli asi 4 km přes mírný vrch přímo po silnici do Konigsteinu.Ceny vstupů do ZOO a na pevnost nyní nevím,neboť jsem vše navštívil při plavbě lodí ještě za východní marky.Trasa byla celkem 85 km dlouháDalší informace

neumístěno
Druh:
na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Boletice nad Labem
(vzdálenost od místa: 0.49 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Cyklovýlet podél Labe do Německa.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace