Cyklovýlet České středohoří a Polabí

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

Hrad Sukoslav u Kostomlat
Hrad Sukoslav u Kostomlat
lupa

Vyjíždíme z Teplic na Kladruby,Lbín,Bžany do Kostomlat.Možnost navštívit zříceninu hradu Sukoslav.Dále jedeme na vrchol Českého středohoří (v pravo je odbočka do bývalého vojenského prostoru Březina-ještě 2 km stoupání ) a sjíždíme do Milešova.Zámek je jako léčebna dlouh.nemocných.Dále pokračujeme do Velemína kde odbočíme na Březno a dojedeme pod Bílinku a přejedeme E 55 na starou silnici do Lovosic.Dále projedeme městem směrem na Litoměřice a za chemičkou odbočíme v levo na Mlékojedy a do Litoměřic.(tento krátký úsek je však ve všední dny dosti frekventovaný).V Litoměřicích hned za mostem je v levo cyklotrasa,která jde Podél Labe až do Děčína.Z části je šotolina a asfalt a je převážně mimo silniční dopravu.Pokračujeme do Velkých Žernosek kde je přívoz i pro ty kteří sjedou k Labi Opárenským údolím.Já tímto směrem od Řehlovic,Radejčína,Kletečné a Opárna nyní nejezdím,neboť zde probíhá výstavba dálnice a není zde ta správná pohoda.Pokračujeme přes Libochovany a Sebuzín(na levé straně protějšího břehu je vidět známý kostelík v Dubičkách) do Ústí n/L.Na Střekově lze řeku přejet po pěší lávce železničního mostu a pod zámečkem Větruše jet po chodníku k Makru kde odbočíme do leva na Trmice.Dále jedeme přes Stadice,Řehlovice a Rtyni do Teplic.Celá trasa měří 93 km a dá se urazit i s přestávkou na občerstvení za necelých 6 hodin.

Za čím jedeme?

Zámek v Milešově
Zámek v Milešově
lupa

Jedeme si dát trochu do těla a cestou se podívat i na historický střed Litoměřic který je hezký,dále je možné navštívit hrad Střekov v Ústí n/L nebo Královský pramen a pomník Přemysla oráče ve Stadicích.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvení jsem měl s sebou na celý den ale cestou je od Litoměřic možnost občerstvení ve Velkých Žernosekách,Libochovanech a pod hradem Střekov.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

České středohoří mám rád,je zde hodně klidných míst kde nikoho nepotkáte a pěkná příroda.Cesta Podél Labe je zase nenáročná a je vhodná i pro cesty s dětmi.

Ostatní informace

Přívoz ve Velkých Žernosekách funguje od května do září denně od 7 do 19 hod a o prázdninách přes víkend do 21 hod.Dospělý platí 15 Kč,kolo 5 Kč a děti jsou prý zdarma.Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Druh:
za sportem, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Cyklovýlet České středohoří a Polabí

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace