Cyklodálnice C1

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Cyklostezka
Cyklostezka
lupa

Cyklodálnice C1 v sobě skrývá cyklostezku Bečva. Její dokončení a výstavba je financována z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Provede nás od pramenů řeky Bečvy (Rožnovské nebo Vstetínské) až do města Hranice. Odtud zdatnější nebo při vícedenním putování mohou pokračovat dál do Přerova a pak ještě dál až k soutoku Bečvy a Moravy.

Za čím jedeme?

Podél celé Bečvy od pramene až k soutoku s Moravou ujedete až 140 km. Můžete si ale vybrat i jednotlivé úsekynebo si naopak trasu prodloužit odbočkami. Až bude úplně dokončená (ale již v letošním roce 2010 je z velké části průjezná celá), spojí 28 obcí. Trasa cyklodálnice vede z Velkých Karlovic do Vsetína přes Valašské Meziříčí do Hranic (na Moravě)a dál do Přerova. Trasa Hranice - Přerov byla letos poznamenána povodněmi, stejně jako koupaliště v Hranicích, ale zdá se, že je opět vše v pořádku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Možností přespání pro cyklisty je hodně. Ať už ve stratu cesty v Beskydech nebo v níže položených místech, kudy budete projíždět. Jsou to jak kempy, tak i penziony či hotely. Po cestě budete míjet i Lázně Teplice nad Bečvou, kde je možno celkové regenerace organismu a spojit cíl cesty s masážemi nebo pobytem v -130 st. C v tzv. Poláriu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbily se nám místa pro odpočine, cyklistů, někdy se trošičku potkávají cyklisti s chodci a psi, kteří jsou tady venčeni. Chce to trpělivost a ohleduplnost od obou skupin. V závěru mezi Liponíkem nad Bečvou a Přerovem jsou zase in-line bruslaři.

Ostatní informace

Průjezd cyklostezkou je zadarmo, vstupy platíte jen pokud si uděláte odbočku do muzea nabo někam jinam.Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km), putování (3-7 dnů)
Druh:
za sportem, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hranice na Moravě
(vzdálenost od místa: 1.58 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Cyklodálnice C1

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace