Číhošť a nejbližší okolí

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Z Prahy je nejlepší po dálnici D1, výjezd přímo na Ledeč nad Sázavou. Přijedeme na náměstí, a podél hradu ven z města, nahoru po silnici číslo 130 na odbočku na Číhošť. Od Ledče je Číhošť vzdálena asi 7 kilometrů.

Za čím jedeme?

Jedeme se podívat ke kostelu, kde se stal údajně Číhošťký zázrak, a přímo ve vesnici je také geografický střed České Republiky. O kousek dále za Číhoští jsou pak bažiny, kde v 16. století zahynula část švédských královských vojsk, když tuto oblast dobývala.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Výborná restaurace je přímo na Husově náměstí v Ledči nad Sázavou, kde je hotelová restaurace hotelu Kaskáda (mimochodem - velmi příjemné ubytování za dobrou cenu).

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se mi být přímo ve středu České Republiky. Nelíbil se mi snad jenom velký počet projíždějících kamionů skrz město, ale na to si už člověk musí zvyknout.

Ostatní informace

Vstup není samozřejmě žádný. Místo, kde zahynuli švédští rytíři je však poměrně těžko hledatelné, proto se vám ho zde pokusím přiblížit. Od Číhoště jeďte nebo jděte směrem na vesnici Hlohov (asi 3 kilometry), ale ještě před ní je na pravé straně v louce zasazená bříza a smrk. Hned u ní je pak lesní cesta, která vede právě kolem bažin, a končí nádherným, rovinatým pláckem, ideálním pro dětské hry.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sázavka
(vzdálenost od místa: 4.49 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Číhošť a nejbližší okolí

20.07.2013 22:33
Zajímavé místo, určitě stojí za to se tam podívat.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace