Čertovo kopyto

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Čertovo kopyto
Čertovo kopyto
lupa

Chtěl bych upozornit na méně známé leč zajímavé místo v blízkosti Lipenského jezera. Tento skalní útvar se jmenuje Čertovo kopyto. Přístupný je zparkoviště u hráze jezera, kde je umístěna technická zajímavost v podobě oběžného kola turbíny dříve osazeného vmístní vodní elektrárně. Dále je zde umístěn informační panel o funkci a parametrech této vodní elektrárny. Ale zpět k Čertovu kopytu. Vydáme se po modré značce a asi po 400 m lesním úvozem se dostaneme na rozcestí „U Poustevny", kde si můžeme rozšířit vědomosti na informačním panelu. Z tohoto rozcestí vede značka kbývalé poustevně vzdálené zhruba 300 m. Při pokračování zrozcestí po modré značce po 500 m dorazíme k Čertovu kopytu. Mimo zajímavost skalního útvaru je zde krásný výhled na Lipenské jezero.

Za čím jedeme?

Tento výlet nám mino krásného výhledu přispěje trochou pohybu ke zdraví, nebo zpříjemní pobyt na lipně při počasí které třeba není na koupání.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Čertovo kopyto
Čertovo kopyto
lupa

Při takto krátkém výletu není třeba si ani brát svačinu. Ale jelikož je to trochu do kopce neměli bychom zapomenout vzít něco na pití. Přesto kdyby se někdo chtěl najíst nebo ubytovat je v asi 3km vzdáleném Lipně nad Vltavou mnoho možností.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Kromě krásné okolní přírody krásný výhled na Lipenské jezero, přilehlou Marinu a okolí Lipna nad Vltavou.

Ostatní informace

Pohled na Lipenské jezero
Pohled na Lipenské jezero
lupa

Při tomto výtetu nemusíte (kromě dopravy na místo) utratit ani korunu. Nedaleko od hráze je také přístaviště místní lodní dopravy. Zde už ale musíte počítat, že nějaké ty koruny utratíte.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Čertovo kopyto

a ještě dále
24.10.2009 13:51
necelé 3km dále,pozoruhodná MEDVĚDÍ STĚNA
RE> a ještě dále
27.10.2009 07:56
díky za info

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace