Bukovanský mlýn ***

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Bukovanský mlýn ***
Bukovanský mlýn ***
lupa

Na podzim roku 2011 jsme se vydali do vinařské oblasti Morava za ochutnávkou vín. Pod tuto oblast spadá asi 312 vinařských obcí s příbližně 19098 pěstiteli révy a 16698 ha registrovaných vinic. Tato celá oblast je ještě rozdělena na vinařské podoblasti (znojemská, mikulovská, velkopavlovická a slovácka). Právě poslední zmíňovanou jsme navštívili.

Za čím jedeme?

Bukovanský mlýn ***
Bukovanský mlýn ***
lupa

Při výběru kam za vínem to nebylo jednoduché, neboť jižní Morava skýtá nepřeberné množství krásných míst. Rozhodli to za nás známí, kteří měli dobré reference právě o jednom z nich a tak bylo rozhodnuto. Na prodloužený víkend jsme se tedy vydali do obce Bukovany u Kyjova. Na samotném vrcholu kopce nad obcí Bukovany byl v roce 2004 postaven větrný mlýn, kterým si jeho tvůrce pan Jozef Kouřil splnil svůj sen. Větrný mlýn se stal dobře viditelnou dominantou širokému okolí, která přitahovala spoustu návštěvníků. Zřejmě z tohoto důvodu byl kolem mlýna v roce 2007 vystavěn areál s možností ubytování - Bukovanský mlýn ***

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Celý areál je postaven ve stylu moravského Slovácka, která je pro tuto oblast typická a od prvních okamžiků si budete připadat jako na mlynařském statku, který nabízí:

Mlynářské stavení

Bukovanský mlýn *** - mlynářské stavení
Bukovanský mlýn *** - mlynářské stavení
lupa

Stylová nekuřacká restaurace s funkční mlynářskou pecí, příjemnou obsluhou v lidovém oděvu, ve které si zcela jistě vyberete z široké nabídky krajových specialit. Stavení taky nabízí možnost ubytování v šesti podkrovních třílůžkových pokojích. Dalším prostorem tohoto mlynařského stavení je Vinný sklep. Jedná se o tradiční kvelbený Vinný sklep s vinotékou Rotunda, jejíž archív nabízí cca 120 druhů kvalitních regionálních vín. Nabízí se zde i možnost degustace se sklepmistrem.

Slovácké chalupy

Bukovanský mlýn *** - Slovacké chalupy
Bukovanský mlýn *** - Slovacké chalupy
lupa

Jsou další z možností ubytování se v areálu Bukovanského mlýna ***. Chalupy jsou v areálu čtyři z nichž každá má dvě části. Každá část má společný vchod, chodbičku a dva samostatné dvoulůžkové pokoje s možnosti přistýlky. Jeden z pokojů je bezbariérový.

Bukovanský mlýn ***
Bukovanský mlýn ***
lupa

Všechny pokoje mají vlastní přislušenství, barevný televizor, telefon, připojení k interentu buďto přes WIFI, nebo kablem přes síťovou kartu. Interiér má prkenné podlahy a je stylově vybaven dubovým nábytkem.

Větrný mlýn

Bukovanský mlýn *** - interiér Slovacké chalupy
Bukovanský mlýn *** - interiér Slovacké chalupy
lupa

Jedná se o třípatrovou stavbu, v jejímž přízemí se nachází sálonek s krbem, též zvaný krbovna. Patro je věnováno výstavní galerii a expozici Slovácké vesnice. Tím nejvyšším a posledním patrem je vyhlídková terasa z níž se rozhlédnete po okolí kde spatříte políčka, sady, vinice, ale nejen to. Zhlédnete taky hřebeny Bílých karpat a Chřibů.

Bukovanský mlýn *** - interiér Slovacké chalupy
Bukovanský mlýn *** - interiér Slovacké chalupy
lupa

Pro návštěvníky letní dovolené je arál vybaven zahradní terasou, táborovým ohništěm, bazénem a v neposlední řadě je zde pamatováno i na ty nejmenší v podobě bezpečného dětského hříště.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hned po příjezdu jsme byli mile překvapení a okouzlení krásou tohoto místa.

Ostatní informace

Bukovanský mlýn *** - interiér Slovacké chalupy
Bukovanský mlýn *** - interiér Slovacké chalupy
lupa

Pokud by Vás tento článek zaujal a inspiroval k návštěvě Bukovanského mlýna***, tak ještě pár tipů zajímavých kulturních míst v okolí, která jsme navštívili během tohoto víkendového pobytu s názvem "Ze sklípku do sklípku"

Zámky: Mikulov, Lednice, Valtice, Milotice, Slavkov u Brna, Buchlovice,

Hrad Buchlov

Město Kyjov

Podrobné informace o Bukovanském mlýnu, včetně nabídky pobytových balíčků a pořádaných akcí naleznete na jejich oficialních internetových stránkách www.bukovansky-mlyn.cz

Závěrem můžu toto vše zhrnout a zrekapitulovat slovy, která to vše vystihnou: objevili jsme to pravé a kouzelné místo.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bohuslavice u Kyjova
(vzdálenost od místa: 2.11 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Bukovanský mlýn ***

30.04.2012 09:15
krásný výhled, dobré jídlo, milá obsluha, jen trošku foukalo :)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace