Boubín,Kvilda,Železná Ruda,Hamry

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Na začátku června jsme vyrazili z Prahy na prodloužený víkend do Hamrů na Šumavě.Cestou jsme se stavili na Boubíně,v Kvildě,v Horské Kvildě a v Železné Rudě.

Za čím jedeme?

Boubínské jezírko
Boubínské jezírko
lupa

Na Boubíně jsme si udělali procházku z parkoviště za Kaplicí po zelené značce k Boubínskému jezírku,pak vlevo podle plotu do kopce.Vyšli jsme na silničku,ale nedali jsme se dál po značce,ale vpravo dolů zpátky k parkovišti,kde jsme se občertsvili.

Pak jsme jeli do Horské Kvildy,kde jsme se prošli kolem Hamerského potoka a poobědvali.Pak jsme se zastavili na Jezerní slati mezi Horskou Kvildou a Kvildou.

Nakonec jsme si v Železné Rudě dali zmrzku a jeli do Hamrů,kde jsme byli celý víkend ubytovaní v Hospůdce pod lesem.

Pěšky jsme nachodili cca11km

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Obědvali jsme v Horské Kvildě v Hospodě.Před pár lety se jmenovala Hospoda u Honesů a chodili jsme tam večeřet,když jsme byli na dovolené v Horské Kvildě v hotelu Rankl.

Dali jsme si výbornou houbovou omáčku se šumavským drbákem ( obří kulatý knedlík asi z celozrnné mouky)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hlavně se nám líbilo,že vyšlo počasí a po 14 dněch děšťů se udělalo krásně.Pan hlídač na parkovišti pod Boubínem nám děkoval,že jsme přivezli z Prahy sluníčko :-))

Po dešti byla všechna zeleň krásně svěží a louky nádherně kvetli.

Ostatní informace

Ubytování v Hamrech v Hospůdce pod lesem můžu všem doporučit.K ubytování tam mají asi 4 2-3 lůžkové útulně zařízené pokojíky s vlastním sociálním zařízením a TV.

Cena za noc včetně snídaně je 400,-Kč za osobu.

Personál manželé Koryťákovi jsou moc milí a příjemní lidé.Ke sídani si můžete sami říct,co byste rádi.Kromě toho pak je nachystané ještě ovoce,jogurty ,sladké pečivo a cereálie.

cesta od jezírka
cesta od jezírka
lupa

Přes den vaří polévku a 2-3 hotovky,které si po předchozí domluvě lze zamluvit k večeři.Jinak večer výběr z jídelního lístku.Paní Koryťáková je úžasná kuchařka a vždycky nám všechno chutnalo.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Boubín,Kvilda,Železná Ruda,Hamry

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace