Botanicus Ostrá - Lysá nad Labem

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

Skanzen Ostrá
Skanzen Ostrá
lupa

Rozhodla jsem se jet do scanzenu v Ostré u Lysé nad Labem.Mám ráda scanzeny.Jednak je to krásná vzpomínka na lidé,kteří v té době žili a bydleli a zavzpomínáte na řemesla,která už dávno zanikla.Jeli jsme autem,kde se parkuje poblíž.Parkovné je sice zdarma,ale vstupné není zas tak nic levného.Jednou za rok si to člověk může dovolit.

Za čím jedeme?

Skanzen Ostrá
Skanzen Ostrá
lupa

Když vstoupíte po prvé do scanzenu,tak vás upoutají krásně udržované domky.Ten den tam měli akci starých řemesel,kde jste mohli vidět výrobu svíček,košíků a různých kování.Pro děti tam měli akci natahování na kolo,nebo hledání zlata.Projdete parkem,kde jsou i k odpočinku lavičky a na louce se pasou ovečky.Je to úžasné,všem doporučuji.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Botanicus Ostrá
Botanicus Ostrá
lupa

Jídlo si můžete dát i uvnitř scanzenu.Záleží do jaké doby vstoupíte.My jsme byli v době kdy tam byli šermíři,chodili tam v dlouhých šatech a prodávalo se jídlo za groše.Mohli jste si tam dát kobližky i maso na grilu a pokud jste nepřijeli autem,dát si kalíšek dobrého vína.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Botanicus Ostrá
Botanicus Ostrá
lupa

Nadšená jsem byla jak ze starých chalup,tak i se zahrad,které byly upravené a nádherně se tam odpočívalo.Doporučuji si vzít, pohodlnou obuv.Já jsem měla pantofle,protože bylo ten den dost teplo a byla to moje chyba.Mezi chaloupkama je křivá dlažba a tak jsem musela sledovat kam šlápnu,abych si nevymkla nohu.Procházka parkem byla perfektní.Krásné cestičky,vysekaný trávník.Byla to paráda.

Ostatní informace

Botanicus Ostrá
Botanicus Ostrá
lupa

Co bych vám řekla o cenách.Je to opravdu dost drahé,ale když je potřeba udržovat domečky,tak to něco stojí.Jednou za čas si to snad člověk může dovolit.Když se někam jede,tak každý výlet něco stojí.Další informace

Hodnocení:
3035. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
do přírody
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Botanicus Ostrá - Lysá nad Labem

Info o cenách
26.08.2009 08:21

Petka
Tak já jsem tam tento víkend byla a byla jsem v šoku ze vstupného, protože jsem platila 195,-Kč za sebe a za syna 60,-, protože tam zrovna byly slavnosti. Tak na to pozor. Kalendář slavností najdete na www.botanicus.cz Nicméně se tam můžete docela levně najist i napít. Jestli se nemýlím tak nejdražší jídlo bylo za 6 grošů (1 groš= 10 korun). A mají tam velký výběr slaných i sladkých koláčů, buchet, placek atd. v ceně od 1 do 2 grošů. Pití nealko 1 groš, pivo 2 groše. A co se týká poplatků za to že si sám vyrobíte něco co si pak i můžete odnést... pohybují se většinou od 1 do 3 grošů. Jedině snad výroba mýdla byla za 5 grošů. My jsme si to moc moc užili a všem opravdu doporučuji.
lepší je nikam nelézt
09.07.2010 20:25

horymír
takový výlet za historií je k ničemu, když tam není ŽIŽKA
czestina
03.04.2012 19:37

Jan

scanzen  Surprise to je polsky?

Doplněk
08.08.2009 22:04
Děkuji za upozornění,ale nepsala jsem ceny, protože pro někoho to může být i levné.
Za jednoho dospělého zaplatíte 90kč a
50kč za dítě.Uvnitř si vyměníte peníze za groše a jeden groš je 10kč.Ten výlet stojí za to, obzvlášť,když je tak nádherné počasí a kousek je hned i nádherný rybník.
Přeji vám krásný výlet.
Napište mi,jak se Vám tam líbilo.
Re: Doplněk
23.05.2012 17:24

etj

xdth

Díky za typ
05.08.2009 09:02

Tazz
Taky jsem se tam s rodinkou chystal. Škoda jen, že nejsou uvedeny alespoň orientační ceny. Pod pojmem "drahé" si každý představí něco jiného. Díky za typ.
Re: Díky za typ
30.09.2012 10:27

Zdenuna Č.

SmileJe to tam moc krásné a zajímavé, zvláště pro dětičky i to vstupné stojí za návštěvu.Doporučuji.

dotaz
30.12.2012 18:40

helena pakostová

poradí mi někdo jak se tam dostat když nevlastním auto ?? Děkuji. Taky se podívám na Net jak se dopravit nebo snad pěšky ?? i Tak díky Helena

Hodnocení
06.08.2014 18:02

Jana M.
Tuto "atrakci" jsem navštívili s celou rodinou. Byla jsem opravdu dost nemile překvapená. Snad ani ne tak z ceny vstupného, která je dle mého názoru přemrštěná. I terén mezi domky by se nakonec dal "přežít", ikdyž je vhodný jedině pro hodně sportovní typ kočárku a stejně na některých místech musíte vzít kočárek do rukou a vynést do schodů. Co bylo ale nejhorší? Jednoznačně chování zaměstnanců resp. průvodců v jednotlivých domech. Jsou otrávení z jakéhokoliv dotazu. Atmosféra hrozná. A co to opravdu nezachrání je občerstvení, kde musíte samozřejmě platit jen groši, které si můžete směnit za peníze pouze u vstupu. Samozřejmě groše zpátky za peníze nesměňují, na což jste u vstupu upozorněni cedulkou. Za nás jednoznačně palec dolů. Opravdu nedoporučuji

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace