Botanická zahrada - Libverda Děčín

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

lupa

Město Děčín je pro turisty i návštěvníky velmi atraktivním místem, najdeme zde spoustu památek a zajímavých míst. Návštěvu Děčína můžeme spojit také s prohlídkou malé botanické zahrady, která leží v těsné blízkosti Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse, která se nachází v okrajové části města Děčín - Březiny - Libverda, na Českolipské ulici.

Za čím jedeme?

lupa

Škola byla otevřena roku 1850 zásluhou Františka Antonína Thuna a oslavila v roce 2005 své 165leté výročí vzniku. V botanické zahradě si žáci školy ověřují své teoretické znalosti v praxi.

V zahradě najdete botanická políčka se sortimenty trvalek, letniček, zelenin, kulturních plodin, trav i plevelů. Slouží jako cvičný pozemek, kde se žáci seznamují s rostlinami od výsevu až po sklizeň.

Roste zde mnoho druhů vzrostlých listnáčů i jehličnanů, odpočinout si můžete pod pergolou, která je porostlá různými druhy popínavých rostlin a je v těsné blízkosti veřejně přístupného skleníku, ve kterém najdete rostliny, které zde rostou ve volné půdě. Před skleníkem najdete široký sortiment letniček a balkónových rostlin.

Najdete zde i zástupce tropů, subtropů, užitkových rostlin, epifytů, sukulentních rostlin i kaktusů. Okrasné trávníky lemují sortimenty trav a netradiční skalka, která je rozdělena podle kamenů, jež se v tomto kraji nacházejí. K zahradě také patří park, který má rozlohu téměř 1,5 ha a je celý rok veřejně přístupný.

V měsíci září se zde každým rokem koná zemědělsko-zahradnická výstava s názvem "Libverda". Na výstavě naleznete zemědělskou, zahradnickou a lesnickou techniku, drobná i velká domácí zvířata a celou řadu produktů. Mezi jiným zde uvidíte i např. vázání a aranžování květin, nebo jízdu na koních. Samozřejmostí je i možnost stánkového prodeje a výpěstků zahrádkářů a také občerstvení. Výstava se těší každoročně velkému zájmu návštěvníků.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Nedaleko zahrady a školy je i prodejna Azalka, kde najdete nejrůznější zajímavý zahradnický sortiment, prodej stromků a keřů, můžete si zde nechat i uvázat kytici k různým příležitostem a v době svátků Velikonoc a Vánoc si určitě vyberete v bohaté nabídce různých dekorací, vhodných ke sváteční výzdobě.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Botanická zahradastojí dle mého názoru za návštěvu. Opravdu to byl pro nás velmi vydařený výlet.

Ostatní informace

Botanická zahrada je volně přístupná od 7 do 15 hodin. K zahradě se dostanete i městskou hromadnou dopravou, kdy pojedete autobusovou linkou č. 4 a vystoupíte na předposlední zastávce. Domluvit na návštěvě v jinou dobu se můžete itelefonicky. U vchodu do zahrady je umístěna cedule se základními informacemi a s přehledným plánkem botanické zahrady.
Doufám, že při návštěvě zahrady strávíte příjemné chvíle a že se vám tu bude líbit.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Březiny u Děčína
(vzdálenost od místa: 1.04 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Botanická zahrada - Libverda Děčín

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace