Bodamské jezero Bodensee na kole

Tipy na výlet, Německo
Kam a jak jedeme?

Konstanz - Koncil
Konstanz - Koncil
lupa

Bodamské jezero je třetí největší jezero v západní Evropě. Jezero je obklopeno třemi zeměmi: Švýcarskem, Německem a Rakouskem. Na dohled od jezera je spousta ovocných sadů, vinic, luk a krásné panorama blízkých Alp. Bodamské jezero patří právem k cyklistickému ráji. Okolo jezera se nachází hustá síť cyklostezek, které si užívají cyklisté s dětmi i ti nejnáročnější.

Za čím jedeme?

Místní vlak u Bodamského jezera
Místní vlak u Bodamského jezera
lupa

K Bodamskému jezeru jedeme autem do kempu Hegne (http://www.camping-hegne.de/) v trase: Praha - Nürnberg - Stuttgart - Engen - Radolfzell - kemp Hegne u Konstanz. Je to asi 650 km. 1. den: Z kempu jsme jeli na kole do Kostnice a okolí. Doporučuji prohlídku Kostnice ( Konstanz), Husův dům, Koncil, přístav. Při zpáteční cestě jsme návštívili klášter na ostrově Reichenau (http://www.reichenau.de/). Na kole jsme ujeli do 40 km. 2. den: Po cyklostezce (http://www.bodensee-radweg.com/) okolo Untersee přes nejvýstavnější švýcarské městečko Stein am Rhein. Na kole do 75 km. Trasy jsou převážně po asfaltu nebo částečně po šotolině. 3.den: Příjezdové místo Öhningen a dále na kole po Rýnské cyklostezce k Rýnským vodopádům (http://www.rheinfall.ch/) a zpět po druhém břehu Rýna. Na kole do 50 km. 4.den: Jsme byli na prohlídce tropického ostrova Mainau (http://www.mainau.de/). Prohlídku doporučuji ukončit do 14 hod z důvodu příjezdu do půlnoci do Prahy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytování pod stanem v kempu Hegne. Strava vlastní nebo v příjemných restauracích v okolí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherná atmosféra u jezera. Některé cyklostezky jsou při pěkném počasí značně přeplněné cyklisty a bruslaři.

Ostatní informace

Rýnský vodopád
Rýnský vodopád
lupa

Kemp Hegne 3 os. 22,- Eu/ noc , vstup do botanické zahrady na ostově Mainau 7,-Eu/ os. Možnost zaplatit platební kartou. Celý výlet autem je do 1500 km. Náklady do 5000,- Kč dle aktuálního kurzu koruny. Doporučená mapa Kompass č. 783.

Odkazy: http://www.bodensee.eu/ http://www.bodenseeschifffahrt.de/ http://accommodation.bodensee-gastgeber.de/

Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
putování (3-7 dnů)
Druh:
na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Bodamské jezero Bodensee na kole

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace