Bledule v ranských lesích

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

bledule3
bledule3
lupa

Krásné velikonoční počasí nás vylákalo na procházku do přírody. Asi 1 km od Ždírce nad Doubravou se nachází národní přírodní rezervace RANSKO. Jsou to rozsáhlé lesy o rozloze necelých 700ha, vyskytují se zde řady chráněných a ohrožených rostlin a živočichů. Tato oblast je vhodná jak pro pěší turisty, tak pro cyklisty a v zimě i pro běžkaře. Najdete zde mnoho dobře udržovaných cest, které vás provedou čistou a krásnou přírodou.

bledule2
bledule2
lupa

Nejsnadnější je příjezd autem do Ždírce nad Doubravou, parkování je možné u fotbalového stadionu nebo o kousek dál u sběrného dvora, případně až u lesa před zákazem vjezdu. Ze Ždírce jdeme asi 1 km pěšky, přetneme cestu ze Starého Ranska do Nového Ranska, kolem rybníku (nyní vypuštěného) směrem k lesu a pak stále rovně ještě asi další kilometr.

Za čím jedeme?

Milovníci přírody najdou v této oblasti mnoho zajímavých míst... My však měli konkrétní cíl:

Přibližně od poloviny března do poloviny dubna rozkvétají v ranských lesích bledule. Mají krásné velké květy a rostliny pokrývají obrovské plochy lesa, kam až oko dohlédne.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

My jsme z blízkého okolí, takže jsme nejedli ani jsme se neubytovávali. Ale z vlastních zkušeností mohu doporučit Motorest Nové Ransko.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Bledule, bledule a všude kolem bledule.

Nelíbilo se nám, že i přes výstražné tabulky se zákazem vstupu mimo cesty, se našli lidé, kteří chodili volně po lese a fotili!

Ostatní informace

Nacházíte se v národní přírodní rezervaci, proto je nutné se podle toho chovat. Kvůli nenechavcům se zde pohybují hlídači a s utrženou bledulí si odnesete i pokutu.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ždírec nad Doubravou
(vzdálenost od místa: 2.6 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Bledule v ranských lesích

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace