Blansko

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Blansko
Blansko
lupa

Budíme se v 5 ráno a po několika minutách začínáme balit. Na autobus do Šakvice sice čekáme hodinu, ale čas lehce vyplňujeme konzumací snídaně. Konečně to jede a my se vydáváme vstříc dalšímu dobrodružství.

Blansko
Blansko
lupa

V Šakvicích čekáme chvíli na vlak do Brna, kde musíme v rychlosti přestoupit na spoj na Rájec-Jestřebí. (Máme na to asi pět minut). Jsme velice šikovní, protože vláček stiháme těsně před odjezdem-ani běžet jsme nemuseli:-) .

Za čím jedeme?

Blansko
Blansko
lupa

Vystupujeme ve stanici Blansko, zavazadla odkládáme v úschovně a míříme do centra města a na zámek. Prostory renesančního zámku slouží jako muzeum, kde si návštěvník může vybrat hned z několika expozic. Po pořízení snímků se zajímáme o dřevěný kostelík přenesený z Podkarpatské Rusy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Blansko
Blansko
lupa

Do Sloupu v Moravském krasu cestujeme autobusem. Celý městys na nás působí velice milým dojmem. Za pohled určitě stojí kostel Panny Marie Bolestné, který tvoří příjemnou kulisu nevelké návsi nebo budova staré školy, kde dnes nalezneme služby restaurace a hotelu. Docházíme do kempu, kde si plánujeme program na další dny.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Určitě doporučuji návštěvu městysu Sloup. To místo mi opravdu učarovalo.

Ostatní informace

Více informací na: http://www.muzeum-blansko.cz/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Blansko město
(vzdálenost od místa: 0.6 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Blansko

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace