Baška-přehrada pod Beskydami

Tipy na výlet, Ostravsko
Kam a jak jedeme?

Na jižním okraji města Frýdek-Místek najdete přehradu Baška pod Beskydami,která dostala název podle sousední obce.Na přehradu se dostanete starou silnicí z Frýdku-Místkusměrem na Frýdlant nad Ostravicí a u obce Baška odbočíte k přehradě,u které je i parkoviště.

Za čím jedeme?

Přehrada Baška byla postavena na potoku Baštici,má rozlohu 33ha,travnatou pláž a uprostřed přehrady je romantický ostrůvek.V přehradě se lze koupat a lze zde také provozovat vodní sporty.Je zde také hřiště,dětský koutek a půjčovna šlapadel.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Přímo na přehradě se můžete ubytovat v autokempinku v jehož areálu je i restaurace a stánek s občerstvením.V nedalekém Frýdku se můžete ubytovat například v penzionu Pod kašnou na Zámeckém náměstí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Přehrada leží v pěkné podhorské krajině a je od ní hezký výhled na Beskydy.

Ostatní informace

Přehrada Baška již není tolik navštěvována jako dříve,neboť v její blízkosti se nachází přehrada Olešná s velkým lákadlem,letním i krytým aquaparkem.Baška je však vhodná pro všechny,kteří mají rádi přírodní koupání v čisté vodě uprostřed malebné krajiny.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Baška-přehrada pod Beskydami

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace