Arboretum Vysoké Chvojno

Tipy na výlet, Pardubicko
Kam a jak jedeme?

Naše cesta směřuje cca 5 km severně od Holic v Čechách, do obce Vysoké Chvojno na jejímž okraji se nachází park - arboretum.

Za čím jedeme?

Arboretum Vysoké Chvojno
Arboretum Vysoké Chvojno
lupa

Arboretum - park ve Vysokém Chvojně založil markrabě Alexandr Pallaviczini c.k. komoří, lesní rada, čestný rytíř německého řádu říšského. Dne 15.6.1884 koupil Dašický velkostatek jehož součástí byly i pozemky budoucího arboreta. Markrabě pořídil další pozemky se záměrem vybudování zámku a parku pro syna Karla. Po smrti syna při lovu na lišku byla uskutečněna pouze výsadba budoucího parku. Sadba, jejíž původ je na světadílech severní polokoule, byla provedena v letech 1886-89.

V současnosti areál Arboreta Vysoké Chvojno spravuje na základě nájemní smlouvy Lesní družstvo Vysoké Chvojno s.r.o. Nachází se zde 62 druhů jehličnanů a 152 druhů listnatých dřevin.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

K dobrému nadlábnutí se nabízí známá stylová restaurace Koliba u silnice č. 35 před Hradcem Králové, nebo v penzionu u Podorlického skanzenu v Krňovicích.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Procházka udržovaným parkem, resp. Arboretem, kterou doprovází šum větví stromů a štěbetání ptactva se musí zamlouvat snad každému. Ideální místo pro relaxační procházku.

Ostatní informace

Arboretum Vysoké Chvojno
Arboretum Vysoké Chvojno
lupa

Cestu do Arboreta Vysoké Chvojno jde spojit s návštěvou známého Muzea Dr. Emila Holuba v Holicích, případně Podorlickým skanzenem v Krňovicích, nebo s Muzeem Betlémů v Třebechovicích pod Orebem. Pěší turisté se k Arboretu dostanou po zelené turistická znače ve směru Hradecké lesy - Horní Jelení.Další informace

Hodnocení:
2635. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na kole
Bylo zde:
10 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Holice
(vzdálenost od místa: 4.59 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Arboretum Vysoké Chvojno

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace