Akce Putování po blatnických búdách

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Každoročně v květnu pořádají přátelé vína v Blatnici pod svatým Antonínkem akci "Putování po blatnických búdách". Místo je pohodlně dostupné autem na trase Veselí na Moravě Horní Němčí.

Za čím jedeme?

Smyslem akce je putovat od jednoho blatnického sklepu k druhému (celkem jich bývá něco kolem pětatřiceti), v každém odzkoušet nabízené víno, proložit to podávanýma specialitkama k jídlu, pobavit se při doprovodných kulturních zajímavostech jako je výstava krajek, dřevořezba, cimbálovka, svézt se na koňském povozu, atd. a hlavně seznámit se s místníma a navázat ty pravé "vinařské" kontakty.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Báječně a celkem levně se dá najíst v hotelu Roháč přímo na náměstí v Blatnici. Mají tam po celý týden včetně víkendů výběr z několika menu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejlepší je místní atmosféra, kdy každý z vinařů má potřebu vysvětlovat proč právě to jeho víno je nejlepší a jakou unikátní metodou dosahuje právě takových výsledků, jakých dosahuje. A když už jednou svou "oběť" lapí, jen tak ji nepustí, aniž by ji nedal vyzkoušet úplně všechno, co se dá v jeho sklepě najít.

Ostatní informace

Vstupné na akci stojí 500,- Kč, v ceně jsou kuponky za 200,- Kč, za které je možné si koupit jakékoli víno, originální sklenička a taška na krk, mapka všech sklepů a doprovodný kulturní program včetně možné projížďky na koňském povozu.

Na výlet vlakem

Vlakem se dá do Blatnice dojet nejjednodušeji z Hodonína nebo z Veselí, kdy se vypravíme směrem na Javorník, ale vystoupíme v Lipově a od tama dalším vlakem přímo do Blatnice.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Akce Putování po blatnických búdách

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace