Obří sochy z písku v Olomouci

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Sochy z písku
Sochy z písku
lupa

Zvu vás do Olomouce, města s památkou Unesco, kde bude k vidění ojedinělá akce - Obří sochy z písku. Až bude unaveni prohlídkou pamětihodností, přesuňte se v době od 18. 8. do 25. 9. 2010 do nákupního centra Olympie. Proběhne zde soutěž významných sochařů z Belgie, Nizozemí, Irska, Portugalska a Česka v tvorbě obřích soch z písku.

Za čím jedeme?

Obří sochy z písku budou až pět metrů Vysoké a bude na ně potřeba až 150 tun písku. Stavba soch využívá speciální vlastnosti písku, kdy po zvlhčení se dá tvrovat /známé z dětských pískoviš´t a báboviček). Takže trochu větší "bábovičky" budou k vidění v Olomouci na konci léta.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytování dle libosti zvolíte v různých cenových relacích (možno využít i vysokoškolské koleje jako hostel), jídla a pití v nákupním centru bude dost.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Sochy z písku jsou vyždy zážitkem, už pro jejich pomíjivost, kdy po ukončení výstavy se zase mění v písek.....

Ostatní informace

Celá výstava bude zdarma a tak záleží pouze na vás, jak využijete svoji peněženku.

Na výlet vlakem

Do Olomouce je možno dojet i vlakem. Olomouc leží na hlavní trati z Prahy směrem na severní Moravu. Zastavují zde všechny rychlíky i Pendolíno. Pokud dále budete volit autobus, tak od náměstí Hrdinů nebo od Tržnice jezdí BUS do Olympie každou hodinu zdarma.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Obří sochy z písku v Olomouci

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace