Z Veverské Bítýšky přes Tři kříže zpátky do Brna

pěší trasa, Brno a okolí
Výškový profil trasy


Popis trasy

I v zimě, zvlášť takové, jaká nyní aspoň na Brněnsku panuje, můžeme vyrazit na menší, přibližně desetikilometrový výlet třeba z Veverské Bítýšky zpátky do Brna-Bystrce.

lupa

Do Bítýšky se dostaneme snadno autobusem IDS č. 303 z Bytrce kolem přehrady, vystoupíme na konečné – na náměstí – a je-li náhodou zrovna neděle dopoledne, můžeme se, než vyrazíme, ještě zajít podívat do nedalekého farního kostela, který v té době díky pravidelným bohoslužbám bývá otevřený (jindy se dá nahlédnout pouze do předsíňky).

lupa

Pak už si na rozcestníku na náměstí najdeme zelenou turistickou značku a vydáme se po ní 1,5 kilometru uličkami k řece a podél ní až na rozcestí k přístavišti na začátku přehrady. Následuje po dalším půl kilometru rozcestí Před Dolním mlýnem a pak už začínáme stoupat do kopců.

lupa

Po dalších 500 metrech, během nichž mineme krásnou studánku, dojdeme na další rozcestí zvané U Tří křížů, u něhož nás čeká ještě modrá značka a taky přelízka do obory s následným opravdu důkladným stoupáním po známé křížové cestě z Chudčic, na kterou jsme se na tomto rozcestí napojili.

Bíle omítnuté a stále udržované kapličky nás po skalnaté cestě dovedou až na vlastní poutní místo se třemi kříži na malém plácku, kde dříve stával kostelík.

lupa

Značka nás ale vede bez přerušení dál oborou a posléze zase přelízkou ven z ní až na rozcestí na Trnůvce (3 km), u něhož stojí také dřevěný turistický přístřešek a kousek pod ním najdeme i malou studánku.

Dále můžeme pokračovat ještě 1,5 km Nad Rozdrojovice a odtud sejít 500 metrů do vlastní obce, která nabízí k občerstvení různé hospůdky a taky třeba cukrárnu.

lupa

Z Rozdrojovic se dáme bez značení po silnici směrem na Kníničky, ale po chvíli odbočíme kousek za vesnicí u autobusové zastávky silničkou doprava a kolem několika hotelů sejdeme k přehradě, kde opět narazíme na značku, tentokrát červenou, vedoucí až k hrázi či přístavišti...Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka trasy:
8.654 km
Náročnost:
střední náročnost
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Čebín
(vzdálenost od místa: 5.04 km)
Datum: Čas:

Diskuse k trase Z Veverské Bítýšky přes Tři kříže zpátky do Brna

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace