Smědava

Vesnice, Frýdlantsko
Osada v centru Jizerských hor na silnici spojující Hejnice a Desnou (pouze v létě!). Je zde Restaurace, s poměrně širokou nabídkou, ale v zimě o víkendech dost plno.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
847 metrů nad mořem
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bílý Potok pod Smrkem
(vzdálenost od místa: 6.14 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Smědava

Smědava
08.11.2002 12:03

Jana Horáčková
Jsem častým návštěvníkem tohoto pro mě především restauračního zařízení. Je jedním z výchozích bodů na "Jizerské magistrále". Dostat se sem je sice poněkud fyzicky náročnější, pokud cestujete vlakem, ale ta námaha stojí za to. Nabídka jídel je opravdu široká, prostředí útulné a přitom dost prostorné - vždyť je to jedno z center pro běžkaře, tak někam se všichni musejí vejít, že.

K té cestě na Smědavu.
Z nádraží v Bílém Potoce pod Smrkem, kam se nejdál dostanete vlakem, je to po pěkných serpentinách a do pořádného kopce, odhadem 10 km. Vzhledem k tomu, že Bílý Potok pod Smrkem je výškově na 550m n.m. a Smědava 847m n.m., tak si můžete představit profil vaší cesty (nadmořskou výšku jsem vzala z tohoto serveru). K tomu si představte svůj bágl a vybavení....jak říkám, opravdu nezapomenutelný zážitek. Ale ještě lepší je tohle sjíždět v zimě zpátky dolů na běžkách :o)))
Ale i pro mobilisty je samozřejmě přístup možný, u chaty je velké parkoviště.

Co se jídla týká, kuchař je nápaditý člověk a servíruje jídla vskutku kulinářsky delikátní. Cenově to také není špatné, do 200,- Kč se pořádně nacpete.

Můžete se tady samozřejmě i ubytovat - aktuální cena za osobu je 190,-Kč. Osobně zatím nemám vyzkoušena, ale právě se tam chystám tento víkend, takže mohu pak poreferovat.

Lyžařské-bežkařské trasy jsou tady upravované, v sezoně se můžete spolehnout, že stopy budete mít pěkně "vyžehlené". Tras je tu plno, nejoblíbenější je asi směrem na chatu Pyramidu. Tam bývá dost plno, ale tím spěrem není jen jedna trasa, ale máte na výběr hned 3 základní směry:
1. přes Smrk
2. kolem bufetu
3. po "Panelovce" - krásné výhledy na Souš!!!
Pak samozřejmě směrem na přehradu Souš, nebo třeba na Frýdlantskou vyhlídku a na další směry. Zkrátka, je to dobrý výchozí bod pro běžkařské nadšence.

Nakonec ještě přidávám kontakt: podle internetových zlatých stránek je název "Horská chata Smědava - penzion" a i podle vlastní zkušenosti je telefon +420482322262.

Přeji jen příjemné zážitky. Jana Horáčková
12.11.2014 20:07
Dostatečně velké parkoviště.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace