Rynartice

Vesnice, Děčínsko a Lužické hory
Rynartice z Křížového vrchu
Rynartice z Křížového vrchu
lupa

Nedaleko Jetřichovic, severně nad údolím Chřibské Kamenice Pod Křížovým vrchem, se na kopečku rozprostírá malá vesnička Rynartice.
Naleznete zde nebývale velké množství kapliček, které zde byly v minulosti postaveny. Stavěli je zde místní obyvatelé podél tzv. "kostelních stezek" do Jetřichovic a Chřibské, kam chodili za bohoslužbou do kostela. Dnes má vesnice rekreační charakter. Vedle silnice směrem na Jetřichovice po pravé straně naleznete "Trpaslíčí skálu", kterou zde vytesal v 19. století do skály tehdejší kronikář Eduard Vater a později dokončil jeho syn. Ve skále jsou vytesané schody a výklenky se soškami trpaslíků, které jsou chráněné památkovou péčí.
Z nedalekého Křížového vrchu bývá nádherný výhled do okolí, včetně jetřichovických vyhlídek - Rudolfův kámen a Mariina vyhlídka.
Za zmínku také stojí asi 5km vzdálená rekreační oblast Na Tokáni, bývalá hájovna a skupina srubů v alpském slohu, kam se dostanete z centra Rynartic po modré TZ.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
354 metrů nad mořem
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Horní Kamenice
(vzdálenost od místa: 5.89 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Rynartice

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace