Rozhledna Vlčí hora

Rozhledna, Děčínsko a Lužické hory
lupa

Rozhlednu Vlčí hora nalezneme v obci Vlčí hora ve Šluknovském výběžku v krasné přírodě CHKO Labské pískovce.Rozhledna stojí na čedičovém zalesněném vrchu.Zajímavostí je,že čedič obsahuje i magnetovec, který odchyluje střelku kompasu až o 40 stupňů. Rozhledna byla postavena v roce 1889 a měřila 12 metrů,v současnosti její výška činí 19 metrů. K prosklenému hornímu výhledu vystoupáte 64 schodů. Z rozhledny se nabízí výhled na České švýcarsko, Saské švýcarsko, Lužické hory, Labské pískovce, Krušné hory.Dorazit k rozhledně můžete od nádraží v Panském či po žluté od Rumburka nebo v rámci Köglerovz Naučné stezky krásnolipskem.Otevirací doba v sezoně od 9-17 hod mimo sezonu 9-15.30.Vstupné dospelí 15 kč, děti nad 6 let 7 kč

Upřesnění:

lupa

GPS: 50°38'48.226"N, 13°38'30.301"E, základ stožáru 888,2 m n. m., celková výška i s nástavcem by měla být 49 m, vyhlídková plošina ve výšce 16m.
Nejedná se o telekomunikační věž, ale o Automatizovaný systém monitorování kmitočtového spektra (ASMKS).

lupa

Vybudování ASMKS bylo jednou z mnoha podmínek přístupu ČR do EU. Systém je vybaven pasívním zařízením firmy Rohde & Schwarz pro monitorování spektra 9kHz-3GHz pro potřeby Správy kmitočtového spektra (Český telekomunikační úřad). Všechny tyto stanice jsou majetkem ČTÚ a jsou plně automatizovány. Z těchto monitorovacích stanovišť nelze cokoliv vysílat mimo data monitorovacího zařízení. Jakékoliv jiné vysílání z věží nebo blízkého okolí ohrožuje samou podstatu ASMKS.
Spodní část je tvořena tlakově litými betonovými tubusy od firmy Loenhard Moll, München-Laußig. Horní nástavec je ocelový.
Ve vzdálenosti cca 30m směrem SV, poblíže posedu jsou znatelné zbytky základů radaru Wehrmachtu. V č.p. 15 sídlila ženská protiletadlová baterie jako obrana Hermann Göring Werke v Záluží u Mostu, později Stalinovy závody. Údajně tato baterie měla i nějaké úspěchy.

TZ 1606 mají v penzionu Rozcestí, http://www.penzionrozcesti.eu/.

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • Rozhledna Vlčí Hora a studánka Veronika
  • Vlčí hora - rozhledna
  • Rozhledna na Vlčí hoře
  • Rozhledna na Vlčí hoře u Krásné LípyDalší informace

Hodnocení:
1495. místo
Bylo zde:
16 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Osek město
(vzdálenost od místa: 3.8 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Rozhledna Vlčí hora

13.08.2011 22:53
Pěkný výhled,vřele doporučuji.
chyba
08.01.2012 19:12

Milan

V clanku je spatna horni cast popisu a fotky, rozhledna na Luci Hore je moderni telekomunikacni vez, alespon ta u Dlouhe Louky.

16.09.2014 21:08
Zajímavá rozhledna s dobrým výhledem. Byl jsem tam v r. 2002.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo